Górnicy odreagowali po przegranej w Katowicach. Pędzą ku 1 lidze!

POLKOWICE. Polkowiczanie potwierdzają swoją dobrą formę. W meczu eWiiner 2. Ligi zielono-czarni rozbili u siebie rezerwy Lecha Poznań 4:0. Trener  Janusz NIEDŹWIEDŹ realizując plan zdobycia bram 1 ligi dał odpocząć do tej pory niezastąpionemu stoperowi Maciejowi Kowalskiemu-Haberkowi,  a w bramce miejsce Kopanieckiego zajął Malec( kontuzjowany jest Szymański).

Początek spotkania to popis strzelecki Mateusza Piątkowskiego, który już w pierwszej akcji meczu, w 22 sekundzie dał Górnikowi prowadzenie. 10 minut później później napastnik polkowiczan znalazł się sam na sam z golkiperem Lecha i było 2:0. Szybko strzelone gole ustawiły spotkanie. Polkowiczanie grali szybko z pomysłem i kolejne bramki były tylko kwestią czasu.

W 42 min. mogło być już 3:0 , ale futbolówka po strzale głową przez Mariusza Szuszkiewicza obiła słupek bramki przyjezdnych. Do przerwy podopieczni trenera Janusza Niedźwiedzia pewnie prowadzili z Lechitami 2:0. Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie, nadal stroną dyktującą warunki gry byli polkowiczanie. W 51. min. na indywidualny rajd zdecydował się Eryk Sobków zdobywając kolejnego gola dla swojego zespołu.

Goście odgryzali się za to po szybkich wyjściach z własnej połowy i raz oko w oko z golkiperem Górnika mógł stanąć Łukasz Szramowski. Tym razem zabrakło mu dosłownie centymetrów, by opanować piłkę i jego starania zakończył defensor gospodarzy. Skuteczni pozostali za to przeciwnicy, którzy w 70. minucie zanotowali czwarte trafienie dzięki silnej, celnej próbie z niedalekiej odległości Michała Danilczyka. Do końcowego gwizdka przyjezdni chcieli jeszcze zmniejszyć rozmiary przegranej, ale ta sztuka już im się nie udała i do domów udali się z bagażem czterech goli i bez zdobyczy bramkowej.

Wygrana Górnika bardzo cieszy, bo 3 punkty przydadzą się walce o awans do I ligi. Cieszy również fakt, że w meczu z rezerwami Lecha Poznań zadebiutował kolejny wychowanek naszego klubu – Kacper Poczwardowski.

Polkowiczanie pauzują w następnej kolejce a potem poszukają punktów na trudny terenie w Siedlcach. Sytuacja w tabeli powolutku klaruje się. O dwa miejsca premiowane bezpośrednim awansem do 1 ligi walczą: Górnik Polkowice, Chojniczanka i GKS Katowice.

Górnik Polkowice - Lech II Poznań 4:0 (2:0)
Bramki: Mateusz Piątkowski 1, 10, Eryk Sobków 51, Michał Danilczyk 70

Górnik: 33. Mateusz Malec - 11. Dominik Radziemski, 5. Paweł Kucharczyk, 84. Marek Opałacz (63, 3. Mateusz Magdziak), 25. Karol Fryzowicz - 23. Eryk Sobków (74, 16. Maciej Bancewicz), 56. Michał Danilczyk (73, 8. Bruno Żołądź), 30. Kamil Wacławczyk, 13. Ernest Terpiłowski (63, 10. Adam Borkowski) - 37. Mateusz Piątkowski, 17. Mariusz Szuszkiewicz (81, 15. Kacper Poczwardowski).

Lech II: 12. Łukasz Radliński - 17. Filip Nawrocki (64, 21. Karol Smajdor), 2. Grzegorz Wojtkowiak, 3. Wojciech Onsorge, 14. Krystian Palacz - 22. Łukasz Szramowski, 6. Artur Marciniak (73, 8. Jakub Białczyk), 20. Adrian Laskowski, 15. Siergiej Kriwiec (57, 23. Ołeksandr Jacenko), 11. Jakub Karbownik - 9. Adrian Ratajczyk (57, 16. Igor Ławrynowicz).

żółte kartki: Opałacz, Fryzowicz - Palacz, Wojtkowiak.

sędziował: Paweł Dziopak (Tychy).