Walczyły ale Arce nie sprostały. Srebrne Polkowice

GDYNIA. Polkowickie koszykarki przed sezonem nie były typowane nawet do medalu a jednak potrafiły awansować do wielkiego finału ekstraklasy kobiecego basketu. Jako jedyne potrafiły dwukrotnie pokonać Arkę Gdynia i po pięciu meczach finałowych muszą cieszyć się z wicemistrzostwa Polski. Wielki sukces polkowickiego sportu i MKS Polkowice. W piątym meczu koszykarki CCC Polkowice uległy Arce Gdynia 69:97 ! I tym samym zdobyły 4 Wicemistrzostwo  Polski ! - Jestem szczęśliwa bo prawdę mówiąc nie mam w swojej kolekcji srebnego medalu Mistrzostw Polski - powiedziała Weronika Gajda, kapitan CCC Polkowice.

Najlepsza była w wykonaniu polkowiczanek pierwsza warta. Nie zraziły się dwukrotną awarią zegara, którego naprawa wybijała je z meczowego rytmu. Podopieczne Karola Kowalewskiego potrafiły dzięki rzutom za trzy punkty Gertchen, Stanković i Hampton trzymać dystans do Arki 5 punktów(19:24). Początek drugiej kwarty był jeszcze lepszy bo znakomita obrona strefą sprawiła iż dystans do Arki zmalał do dwóch oczek (25;27). Dopiero pod koniec  pierwszej połowy Arka złapała swój mistrzowski rytm i odskoczyła polkowiczankom na 13 punktów.

Po przerwie. w 3 kwarcie na parkiecie dominowała już zdecydowanie Arka Gdynia zasłużenie zdobywając mistrzowską koronę !

Teraz przed działaczami polkowickiego klubu trudne zadanie zbudowanie jeszcze silniejszego zespołu na kolejny sezon i przed gospodarzami gminy zadanie umożłiwienia udziału zespołu wicemistrzyń Polski w europejskich pucharach. Po meczu trener Karol Kowalewski przyznał, że to sa priorytetowe zadania dla ludzi sportu w Polkowicach.

Arka Gdynia - CCC Polkowice 97:69 (24:19, 21:13, 35:18, 17:19)

CCC: Ellenberg 13, Gajda 6, Stanković 10, Hampton 10, Gertchen 14 -Telenga 3, Grabska 4, Nacickeite 9, Kantzy 0, Jeziorna 0, Tomaszewicz 0