Sztangiści Górnika pokazali moc. Mają trzy medale MP

POLKOWICE. Trzy medale przywieźli polkowiccy sztangiści z Mistrzostw Polski kobiet i mężczyzn, które odbyły się w ubiegły weekend w Gdańsku. W kategorii wagowej do 61 kg mistrzem Polski został Tomasz Rosoł, który uzyskał 238 kg w dwuboju. Brązowe medale wywalczyli Daniel Kołecki w kat. do 96 kg i Jakub Michalski w kat. do 102 kg. Uzyskali oni kolejno 315 kg i 323 kg w dwuboju.

Martyna Mojsa w kategorii wagowej do zajęła ósme miejsce, Bartosz Kocyło w kat. 73 kg był piąty, a Bartłomiej Barth w wadze do 96 kg znalazł się tuż za podium.

W klasyfikacji klubowej wśród mężczyzn KPC Górnik Polkowice zajął drugie miejsce.