Górnik z pierwszym zwycięstwem w 1 lidze (FOTO)

POLKOWICE. Piłkarze Górnika Polkowice pokonali Arkę Gdynia 2:1. Bramki dla zielono-czarnych zdobyli: Adrian Purzycki i Mateusz Piątkowski. To pierwsza wygrana beniaminka 1 ligi w tym sezonie.

Na boisku od samego początku dominowali polkowiczanie, którzy już w 3. minucie próbowali zaskoczyć golkipera przyjezdnych. Piłka po uderzeniu Kajetana Szmyta minęła jednak słupek bramki Kacpra Krzepisza. Chwilę później uderzył Mateusz Piątkowski, ale na posterunku był golkiper gości. Rywale odpowiedzieli strzałem Olafa Kobackiego, jednak dobrze interweniował Marcin Furtak.

W 40. min. zielono-czarni przeprowadzili składną akcję prawą stroną boiska. Eryk Sobków zagrał w pole bramkowe Arki, tam znajdowalo się 5 zawodników gościale piłka po nodze Żebrowskiego spadła pod nogi Purzyckiego a ten z dwóch metrów ne mał problemów  pokonaniem bramkarza gości.

Po przerwie gra nie uległa zmianie, nadal aktywniejsi byli gospodarze. W 57. min. miejscowi wyszli z kontrą, a Piątkowski mocnym strzałem w prawy róg bramki arkowców zdobył drugiego gola dla naszego zespołu. Chwilę później popularny „Piona” mógł podwyższyć wynik meczu. Tym razem Krzepisza wyręczył obrońca Arki. Ostatni kwadrans należał do gości. Arka miała swoje okazje na zdobycie gola.  W 70 minucie zapachniało bramką po akcji Gordillo. Hiszpan zszedł na lewą stronę z piłką przy nodze i uderzył po ziemi z 14 metrów, ale czujny Furtak odbił futbolówkę, która przy słupku zmierzała do jego bramki. Trzy minuty później z dystansu poszukał szczęścia Kobacki, jednak bez efektu.

W 81 minucie znów skuteczność nie dopisała Gordillo. Nestor doszedł do zagrania z prawej strony w okolice dalszego słupka, tam oddał jednak nieczysty strzał i Furtak znów okazał się górą. Dwie minuty później faulowany w polu karnym gospodarzy był Kobacki. Do piłki na jedenastym metrze podszedł Adamczyk i pewnym strzałem zdobył bramkę kontaktową!

Więcej goli nie padło i podopieczni trenera Pawła Barylskiego mogli się cieszyć z kompletu punków w Fortuna 1 Lidze.

- Mieliśmy swoje sytuacje o zdobycia goli, ale ne zmienia to faktu, że zgraliśmy najsłabszy mecz w sezonie - powiedział Dariusz Marzec trener Arki.

Górnik Polkowice - Arka Gdynia 2:1 (1:0)

Bramki: Purzycki 40', Piątkowski 56' - Adamczyk 84'(k)

Górnik: Furtak - Biernat, Magdziak, Opałacz (90' Ratajczak), Radziemski, Purzycki, Pałaszewski (87' Żółądź), Wacławczyk (78' Bancewicz), Szmyt (79' Krakowski), Sobków (87' Kucharczyk), Piątkowski

Arka: Krzepisz - Kasperkiewicz, Marcjanik, Dobrotka (66' Stępień) - Kobacki, Adamczyk, Deja, Żebrowski (57' Wilczyński) - da Silva (46' Danch), Aleman (57' Gordillo) - Czubak (46' Valcarce)

Żółte kartki: Szmyt, Biernat - Kobacki

{gallery}galeria/sport/22-08-21-polkowice-arka-gdynia-fot-ks-arkagdynia{/gallery}