Falstart futsalowców z Polkowic

POLKOWICE.Kiepsko rozpoczęli ekstraklasowy sezon futsalowcy Górnika Polkowice. na parkiecie Szkoły Podstawowej nr 2 podopieczni trenera Grzegorza Nowaka zostali rozbici przez 13. zespół minionego sezonu  - AZS UW DARKOMP Wilanów. Goście wygrali  6:0(3:0) z Górnikiem Polkowice . Hat-tricka skompletował Michał Klaus.

Polkowiczanie do ekstraklasowego sezonu przystąpili w zasadzie w składzie doskonale znanym z parkietów 1 ligi. Co prawda były plany zakontraktowania kilku futsalowców rodem z Hiszpanii ale przeszkodą okazał się brak wystarczającyh środków w klubowej kasie...
Pierwsza połowa, choć wynik mógł na to wskazywać wcale nie przebiegała pod dyktando gości. Biorąc pod uwagę meczowe statystyki to stroną przewazająca byli...gospodarze. Akademicy z Warszawy mieli mniej przeprowadzonych ataków, mniej oddanych strzałów, ale jeśli już strzelali na bramkę Górnika to przede wszystkim celnie.

W 13. minucie bramkarz górnika sprokurował rzut karny faulem na Denisie Lifanovie. Ten wykorzystał Vitalii Lisnychenko, ale na tablicy wyników nie było 0:1, ale już 0:2. 21 sekund wcześniej do siatki trafił bowiem również Michał Klaus, który otworzył oraz zamknął rezultat pierwszej połowy, zdobywając trzeciego gola w 20. minucie.

GÓRNIK POLKOWICE – AZS UW DARKOMP WILANÓW 0:6 (0:3)

Bramki: Michał Klaus (13, 20, 38), Vitalii Lisnychenko (13 k.), Maciej Pikiewicz (23, 28).

GÓRNIK: Wojtowicz, Duda - Lutai, Wyźga, Potocki,Olszewski, Marcel Wolan, Michalczak, Karpiński,Nahaitstchew, Nikodem, Biały.

Futsal Team Brzeg - Red Dragons Pniewy 6:5

W drugiej kolejce pokowiczanie już w piątek poszukają punktów w Leborku a w kolejnym meczu na swoim parkiecie podejmować będą Legię Warszawa!

Kadra Górnika Polkowice na sezon 2021/2022

GÓRNY RZĄD: Karol Nikodem, Sava Lutai, Marcel Michalczak, Radosław Karpiński, Kornel Ciupka, Kamil Olszewski

ŚRODKOWY RZĄD: Aleksandr Nagaitsev, Jan Pociecha – kierownik drużyny, Szymon Kubiak – fizjoterapeuta, Robert Biały – koordynator sekcji piłki halowej, Marek Dudka – asystent trenera, Grzegorz Nowak – trener, Paweł Wyżga

DOLNY RZĄD: Paweł Hołówka, Dawid Biały, Grzegorz Duda, Łukasz Sikorski, Wojciech Wójtowicz, Patryk Potocki, Marcel Wolan