Podział punktów w meczu słabeuszy 1 ligi

POLKOWICE. Remisem 2:2 zakończył się zaległy mecz 7. kolejki Fortuna 1 Liga pomiędzy beniaminkiem Górnikiem Polkowice a ostatnim zespołem w tabeli Stomilem Olsztyn. Ewentualne zwycięstwo nad słabiutkim w tym sezonie Stomilem dawalo polkowiczanom szansę na złapanie głebokiego oddechu przed kolejnymi meczami. Zielono-czarni powinni prowadzić już po 1 połowie ale Mateusz Piątkowski w 22 minucie nie wykorzystał rzutu karnego...

Najciekawsze momenty w 1 połowie to:

W 8 minucie Łukasz Moneta mógł wpisać się na listę strzelców, ale z 10 metrów trafił prosto w bramkarza gospodarzy. W 22 minucie rzut karny dla Górnika, po tym jak w bezmyślny sposób w polu karnym faulował Jonatan Simba Bwanga. Na szczęście Stomil ma Bąkowskiego, który wybronił strzał Piątkowskiego. W 32 minucie bardzo dobrą interwencją popisał się Jakub Szymański, który wybronił uderzenie Patryka Mikity, po dobrym dośrodkowaniu Damiana Ciechanowskiego.

Po przerwie mecz nabrał wigoru a kibice urzeli gole. Po dwa dla każdej z drużyn. Remis bez wątpienia jest sukcesem gości. A gra polkowiczan w niewielkim stopniu przypomina postawę z poprzedniego sezonu...

Z drugiej strony Stomil nadal pozostaje na końcu tabeli a Górik nad strefa spadkową...A kibice muszą żyć...wspomnieniami.  Ostatni raz Górnik mierzył się ze Stomilem w 2003 roku. Wtedy piłkarze z Polkowice bez problemu wygrali 4:0.

W drugim zaległym meczu 1 ligi GKS Tychy pokonał Chrobrego Głogów 1:0.

Górnik Polkowice – Stomil Olsztyn 2:2 (0:0)
1:0 – Szmyt (50), 1:1 – Reiman (59), 1:2 – Fundambu (68), 2:2 – Piątkowski (74)

Górnik: Szymański – Radziemski (76 Karmelita), Biernat, Magdziak, Ratajczak – Sobków, Purzycki, Pałaszewski (46 Szuszkiewicz), Wacławczyk (75 Bancewicz), Szmyt (88 Sypek) – Piątkowski (75 Żołądź).

Stomil: Bąkowski – Ciechanowski, Remisz, Simba, Straus – Pyrdoł (81 Żwir), Tecław, Reiman, Fundambu (90 Shun), Moneta (82 Zych) – Mikita (85 Lewicki).

żółte kartki: Biernat, Szuszkiewicz – Bwanga, Pyrdoł.