Koniec passy BC Polkowice. "Zemsta" Julii Drop!

POLKOWICE. Ślęza Wrocław przerwała passę siedmiu zwycięstw BC Polkowice we wszystkich rozgrywkach... Ogromne emocje i 45 minut walki – tak wyglądały pierwsze w tym sezonie derby pomiędzy Ślęzą Wrocław a BC Polkowice! Zwycięsko z tego pojedynku wyszła drużyna prowadzona przez Arkadiusza Rusina, gdzie najlepszą zawodniczką była Julia Drop – 24 punkty. Rozgrywająca do Wrocławia ściągnięta została w przerwie letniej z …. Polkowic. Pierwsza połowa to gra kosza za kosz i remis po 37.

Po zmianie stron i trafieniach m.in. Julii Drop, Dominique Wilson czy też Karoliny Stefańczyk, gospodynie zbudowały nawet 11 – punktową przewagę – 54:43 w 28 minucie spotkania. Przyjezdne jednak po serii 9:0 wyszły na prowadzenie – 58:57, lecz tuż przed końcem regulaminowego czasu gry bliżej wygranej były ponownie gospodynie. Na 48 sekund przed zakończeniem trafienie za trzy punkty Julii Drop, dało wynik 71:66… jednak po raz kolejny wicemistrz Polski skutecznie odpowiedział i za sprawą pięciu „oczek” z rzędu Feyondy Fitzgerald doprowadził do remisu.

W dodatkowym czasie gry od stanu 78:78 skuteczne były już tylko żółto-czerwone, które dopisały do swojego dorobku kolejne dwa punkty w ligowej tabeli.

Ślęza Wrocław - BC Polkowice 83:78 (18:20, 19:17, 17:12, 17:22, 12:7)

Wrocław: Drop 24, Wilson 22, Jakubiuk 14, Bright 13, Stefańczyk 5
Polkowice: Fitzgerald 22, Cado 15, Gajda 12, Mavunga 11, Gertchen 7, Spanou 7, Puter 3, Telenga 1