Polkowice rządzą w Europie (FOTO)

POLKOWICE. Cztery mecze = cztery wygrane w Pucharze Europy koszykarek BC Polkowice. Czwarta "ofiarą" okazał się ponownie zespół Panathinaikosu Ateny wspierany w polkowickiej hali przez 60 fanatycznych kibiców tej drużyny. Polkowiczanki pokonały Greczynki 76:60 i po czterech kolejkach pewnie prowadza w grupie A z dorobkiem 8 punktów. Ekipa trenera Karola Kowalewskiego ma 2 punkty przewagi nad tureckim Hatayspor( 2 wygrane-2 porażki) i można bez ryzyka powiedzieć  iż wygrana w rewanżowym meczu z z zespołem Aten okazała się stemplem do awansu do dalszych gier i być może do Final Four Pucharu Europy...

Dawno nie yo juz tak gorącej atmosfery w polkowickiej hali. A wszystko za sprawą fanatycznych kibiców z Grecji, którzy via Berlin w sile 60 osób dotarli do Polkowic i stworzyli prawdziwy kocioł w hali. Greccy kibice przekrzyczeli w większości "piknikowych" kibiców BC Polkowice, ale doping jedynie w pierwszej kwarcie dodał skrzydeł drużynie trenerki Eleni Kapoganni.

Druga kwarta to koncertowa gra w obronie polkowiczanek i to sprawiło iz na przerwę BC schodziło z prowadzeniem 8 pkt nad popularnymi Koniczynkami. Greczynki po przerwie próbowały odwrócić losu pojedynku, ale mądra gra BC praktycznie uniemożliwiała im realizację takiego scenariusza.

– Wiedziałyśmy, że będzie to bardzo wyczerpujący mecz i włożyłyśmy wiele energii w to zwycięstwo. Dużym szacunkiem darzymy drużynę naszych rywali i kibiców. Atmosfera była fantastyczna – po spotkaniu mówiła podkoszowa polkowickiej drużyny Stephanie Mavunga.

BC Polkowice pozostają niepokonane w rozgrywkach EuroCup Women. Kolejne starcie w pucharowej rywalizacji rozegrają 28 listopada w tureckim mieście Hatay. Przed okienkiem reprezentacyjnym Pomarańczowe zagrają z GTK Gdynia. Mecz 6. kolejki Energa Basket Ligi Kobiet odbędzie się 6 listopada o godzinie 15:00 w Polkowicach.

Wielkie emocje i walka na parkiecie i dawno nie spotykana w halach Zagłebia Miedziowego atmosfera na trybunach. Po meczu wzorowo zabepieczonym przez Agencja Ochrony Józków Security , kibice Panathinaikosu , którymi  po meczu "opiekę" przejęło ok 40 policjantów z Polkowic i Legnicy, w eskorcie radiowozów pojechali w kierunku Berlina.

BC Polkowice - Panathinaikos Ateny 76:60 ( 16:17, 24:15, 19:15, 17:13)

POLKOWICE: Mavunga 23, Fitzgerald 13, Spanou 17, Gajda 8, Cado 6 - Gertchen 5, Bujniak 3, Talanga 1.

ATENY: Reed 20, Lymoura 13, Holmes 14, Chatzinikolaou 6, Bountouri 0 - Stach 6, Mylonaki 2, Kotoula 0.