Przymiarka Polkowic do mistrzostwa na 6+

POLKOWICE. BC Polkowice wygrało z VBW Arką Gdynia i zasiadło na fotelu lidera EBLK! "Pomarańczowe" do zwycięstwa poprowadziły Weroniak Gajda oraz Stephanie Mavunga. Mecz aktualnych mistrzyń kraju z wicemistrzyniami z Polkowic był świetnym widowiskiem sportowym...

Mistrz Polski po 10 minutach gry w Polkowicach, prowadził z gospodyniami 20:15 – by w kolejnych minutach mimo coraz większego naporu rywalek w dalszym ciągu prowadzić. Po dłuższej VBW Arka miała siedem „oczek” przewagi – 39:32, jednak gospodynie skutecznymi akcjami m.in. Sasy Cado oraz Klaudii Gertchen doprowadziły do remisu po 47. W ostatniej kwarcie dwie celne trójki z rzędu dały przewagę, której „Pomarańczowe” już nie straciły.

Weronika Gajda rzuciła 18 punktów, a Stephanie Mavunga uzbierała 17 punktów oraz 16 zbiórek. Zespół trenera Karola Kowalewskiego udanie zatrzymał także Megan Gustafson (28 minut, 9 punktów) oraz Morgan Bertsch (22 minuty, 8 punktów).

BC Polkowice - VBW Arka Gdynia 71:59 (15:20, 17:19, 15:8, 24:12)

Polkowice: Gajda 18, Mavunga 17 (16 zb), Fitzgelard 10, Gertchen 8, Cado 8-  Grabska 7, Puter 3, Spanou 0, Telenga 0
Gdynia: Begic 11, Szymiewicz 11, Gustafson 9, Kunek 8, Bertsch 8, Lundquist 7, Podgórna 3, Borkowska 2