Koszykarki z Polkowic w ćwierćfinale Pucharu Europy

POLKOWICE. Koszykarki BC Polkowice pokonały Nadieżdę Orenburg 87:68 (20:14, 26:15, 22:18, 19:21) w meczu rewanżowym 1/8 finału Pucharu Europy. Pierwsze spotkanie wicemistrzynie Polski wygrały 75:72 i awansowały do najlepszej ósemki rozgrywek.

Losy dwumeczu zostały rozstrzygnięte w trzeciej kwarcie, którą polski zespół rozpoczął od 5:0, a później było jeszcze lepiej. Drużyna trenera Kowalewskiego nadal dominowała i była w każdym elemencie lepsza, a swoją agresywną grą zmuszała rywalki do błędów i rzutów z nieprzygotowanych pozycji. Na pięć minut przed końcem tej części spotkania po trafieniu Weroniki Gajdy było już 62:32 i praktycznie już nic nie mogło odebrać BC Polkowice awansu.

Dwumecz polski zespół wygrał 162:140 i teraz zmierzy się ze zwycięzcą pary Ormanspor Genclik – Valencia. Pierwszy mecz Turczynki wygrały 68:66.

Nadieżda Orenburg – BC Polkowice 68:87 (14:20, 15:26, 18:22, 21:19). Pierwszy mecz 72:75. Awans — BC Polkowice.

BC Polkowice: Artemis Spanou 21, Weronika Gajda 16, Sasa Cado 14, Weronika Telenga 11, Erica Wheeler 10, Klaudia Gertchen 7, Stephanie Mavunga 5, Alicja Grabska 3.

Nadieżda: Wiktoria Miedwediewa 15, Adaora Elonu 15, Natisha Ann Ida Hiedeman 12, Kyara Linskens 9.