Lekkoatleci z Polkowic z sukcesami na Halowych Mistrzostwach Dolnego Śląska

POLKOWICE. Polkowiccy lekkoatleci udowadniają, że należą do najlepszych zawodników Dolnego Śląska. Tym razem wywalczyli komplet medali bijąc rekordy życiowe. W Halowych Mistrzostwach Dolnego Śląska w lekkoatletyce U16, U18, U20 klub LKS Polkowice reprezentowało 3 zawodników.

Podopieczni trenerki Doroty Wojciech-Pierzchały wywalczyli w zawodach 4 medale. Debiutujący w zawodach Bartosz Wietuszyński w kategorii U 16 zdobył złoty medal w skoku w dal skacząc na odległość 5,25 m oraz srebrny medal w skoku wzwyż pokonując poprzeczkę na wysokości 160 cm. W obu konkurencjach Bartek ustanowił rekordy życiowe. W kategorii U18 srebrny medal wywalczyła Anastazja Budzińska w trójskoku wynikiem 9,69m. Dwa rekordy życiowe ustanowiła Dagmara Janczak, która w skoku w dal zdobyła brązowy wynikiem 4,77m oraz zajęła 9 miejsce w biegu na 60m uzyskując czas 8,59s.