Polkowice z Pucharem Polski. E. Wheeler gwiazdą finału!

POLKOWICE. Koszykarki BC Polkowice w finale Suzuki Puchar Polski pokonały ktualne Mistrzynie Polski Arkę Gdynia 78:70 i zasłużenie zdobyły trofeum. Gwiazdą finału była Amerykanka Erica WHEELER rozgrywająca polkowickiej drużyna, która została zarazem MVP finałowego turnieju. Amerykanka w niedzielnym finale zdobyła aż 39 punktów czyli połowę dorobku punktowego ekipy Karola KOWALEWSKIEGO. - Po przerwie Arka zagrała na swoim bardzo wysokim poziomie, widać było, ze procentuje ich gra w Eurolidze i nasza przewaga stopniała po trzeciej kwarcie do dwóch punktów - mówił trener BC Polkowice Karol KOWALEWSKI. - W ostatniej kwarcie zagraliśmy na bardzo wysokim poziomie, agresywnie i wszystko wróciło do normy. Mamy Superpuchar, mamy Puchar Polski i nie ukrywam, że marzy mi się trzecia korona czyli mistrzostwo Polski ale do tego jeszcze daleka droga. Najpierw chcielibyśmy w środę sprawić niespodziankę w Walenci w Pucharze Europy

W sobotnim półfinale polkowiczanki z kłopotami wywalczyły awans do finału pokonując Pszczółki Lublin 79:74. Finał Suzuki PP Arka Gdynia-Polkowice był trzecim z rzędu finałem z udzziałem tych zespołów...

Niedzielny finał polkowiczaki rozpoczęły koncertowo i zbudowały sobie odpowiednia przewagę. Trzecia kwarta pokazął jednak klasę Arki Gdynia, która zniwelowała straty do zaledwie dwóch punktów. Potem na tablicy wyników pojawił się remis 61:61 i to był kluczowy moment. Polkowiczanki włączyły piąty bieg i "odjechały" gdyniankom. Ostatnie punkty w meczu z rzutów osobistych zdobyła Erica Wheeler gwiazda finału i całego turnieju.

Po meczu Weronika GAJDA kapitan BC Polkowice otrzymała nie tylko okazały puchar ale i czek na 50 tysięcy za zdobycie PP.

Dodajmy, że wcześniej Saša Čado z zespołu BC Polkowice, wygrała rozegrany podczas Suzuki PucharPolski konkurs rzutów za 3 punkty! W finale pokonała Marisse Kastanek z VBW Arki Gdynia oraz Agatę Stępień z AZS Uniwersytetu Gdańskiego. Nagrodę - wysokiej klasy zegarek marki Aerowatch, odebrała z rąk Wiceprezesa Polskiego Związku Koszykówki Grzegorza Bachańskiego.

VBW Arka Gdynia - BC Polkowice 70:78 (13:23, 19:19, 20:12, 18:24)

Arka: Marissa Kastanek 19, Megan Gustafson 16, Morgan Bertsch 15, Magdalena Szymkiewicz 11, Ana-Marija Begić 4, Kamila Podgórna 3, Pinelopi Pavlopoulou 2, Agata Dobrowolska 0, Kamila Borkowska 0.

BC: Erica Wheeler 39, Artemis Spanou 13, Stephanie Mavunga 7, Aleksandra Zięmborska 5, Alicja Grabska 4, Weronika Gajda 3, Klaudia Gertchen 3, Weronika Telenga 2, Sasa Cado 2.