Terminatorki z Polkowic odporne na użądlenia Pszczółek

POLKOWICE. W hicie 18. kolejki koszykarskiej ekstraklasy BC Polkowice ponownie lepsze od lubelskiej "Pszczółki, tym razem jednak przewaga zespołu "Pomarańczowych" była większą niż podczas ostatniego spotkania w Suzuki Pucharze Polski. BC do wygranej poprowadziła Eroca Wheeler, a skuteczna była także Aleksandra Zięmborska. Losy meczu praktycznie rozstrzygnęły się w pierwszych dwóch kwartach. Na przerwę aktuale wicemistrzynie Polski schodziły prowadząc 52:32....W drugiej części meczu lublinianki odrabiały straty, ale mimo wygrania obu kwart ostatnich ich "sukcesem" by jedynie zmniejszenie rozmiarów porażki...

BC Polkowice pokonało AZS UMCS Lublin  79:68 i z bilansem 12/2 (najlepszy w lidze), przewodzi w tabeli EBLK...

Trener Karol Kowalewski: - Bardzo cieszymy się ze zwycięstwa. Bardzo ciężki okres za nami. Rozegraliśmy wiele wyczerpujących meczów na wysokim poziomie. Wygraliśmy Suzuki Puchar Polski Kobiet. Z Bydgoszczy pojechaliśmy od razu do Walencji. Nie mieliśmy ani jednego normalnego treningu przed meczem z Lublinem, więc delikatne obawy co to tego jak się zaprezentujemy były. Pierwsza połowa pokazała jak wielki potencjał drzemie w naszym zespole. Druga połowa to trochę wynik braku koncentracji z naszej strony. Teraz mamy chwilę czasu na to, żeby odpocząć i zbierać siły na najważniejszą część sezonu.

Artemis Spanou: - Za nami prawie 3 szalone tygodnie wymagających meczów w EuroCup Women oraz w Suzuki Pucharze Polski Kobiet. Wiedzieliśmy, że dzisiejszy mecz będzie dla nas bardzo trudny. Przegraliśmy pierwszy mecz w Lublinie i chcieliśmy rewanżu. Gratulacje dla zespołu z Lublina, ponieważ potrafiły w drugiej połowie wrócić do meczu. To bardzo silny zespół. My wykorzystaliśmy swoje szanse i otwarte rzuty w pierwszej połowie, co zbudowało nam przewagę.

BC Polkowice - AZS UMCS Lublin 79:68( 29:21, 23:11, 14:21, 13:15)

BC: Gajda 4, Wheeler 21, Grabska 11, Mavunga 4, Spanou 9 - Telenga 4, Ziemborska 17, Gertchen 9, Puter, Codo