Piech show na wagę victorii (FOTO)

POLKOWICE. Po trzech porażkach z rzędu kibice z Jastrzębia Zdroju stracili zaufanie do trenera Kurdziela i także na stadionie w Polkowicach głośno i mało dypomatycznie wyrażali swój stosunek do coach gości. A GKS Jastrzębie jest w kryzysie i przeciwko Górnikowi potrafili jedynie przeszkadzać licząc na wywalczenie remisu. Polkowiczanie grali konsekwentnie i mając w swoich szeregach Arkadiusza Piecha efekownie zakończyli piłkarski rok 2022. - Drużyna zareagowała po porażce z Olimpią Elbląg i po zwycięstwie mamy 24 punkty co pozwoli nam spokojnie pracować w zimie - powiedział trener Górnika Tomasz  GRZEGORCZYK. - Trochę zmieniliśmy ustawienie drużyny ale od początku w grze zawodników widziałem sportową złość.

Spotkanie z GKS-em Jastrzębie było ostatnim meczem ligowym Górnika w tym roku. Druga kolejka rundy wiosennej zakończyła się wygraną Zielono Czarnych 4:0 a hattrickiem popisał się Arkadiusz Piech.

Piłkarze Górnika Polkowice chcieli się godnie pożegnać ze swoimi kibicami. Pojedynek rozpoczął się od strzału Arkadiusza Piecha w poprzeczkę. Gra była wyrównana, ale na przerwę piłkarze schodzili przy wyniku 0:0. 3 minuty po zmianie stron, wynik spotkanie otworzył Piech i było 1:0 dla miejscowych. Gra była szybka i mogła się podobać kibicom.

W 80. min. za faul w polu karnym na Szymonie Kiebzaku, arbiter wskazał na wapno. Do piłki podszedł Piech zdobywając drugą bramkę dla podopiecznych trenera Tomasza Grzegorczyka. Nie minęło 6 minut, a miejscowi mieli kolejną jedenastkę po faulu na Kiebazku. Skutecznym egzekutorem był ponownie Piech zdobywając hattricka w meczu. Wynik rywalizacji ustalił w 90. min. Bartosz Dyszy.

W Polkowicach Górnik pokonał GKS Jastrzębie 4:0 i umocnił się w środku tabeli.

Górnik Polkowice - GKS Jastrzębie 4:0 (0:0)
1:0 - Arkadiusz Piech 48’
2:0 - Arkadiusz Piech 81’ (rzut karny)
3:0 - Arkadiusz Piech 87’ (rzut karny)
4:0 - Bartosz Dyszy 90’+2

Górnik Polkowice: Błażej Niezgoda - Kacper Poczwardowski, Jarosław Ratajczak, Mateusz Magdziak (61. Bartosz Dyszy), Filip Baranowski, Dawid Burka (66. Michał Bojdys), Damian Makuch, Kamil Wacławczyk (46. Szymon Kiebzak), Rafał Karmelita (68. Kacper Gościniarek), Mariusz Idzik (66. Dominik Pisarek), Arkadiusz Piech.

GKS Jastrzębie: Michał Antkowiak - Nataniel Wybraniec, Mateusz Słodowy, Kacper Kawula (86. Jakub Kasperowicz), Dariusz Kamiński, Przemysław Lech, Bartosz Boruń, Krystian Mucha, Farid Ali, Szymon Gołuch (86. Dawid Szkudlarek), Daniel Stanclik.

{gallery}galeria/sport/12-11-22-gornik-jastrzebie-fot-zbigniew-jakubowski{/gallery}