Koszykarki KGHM BC Mistrzem Polski

POLKOWICE. Koszykarki KGHM BC Polkowice w drugim meczu finałowym rozgrywanym w Gorzowie pokonały PolskaStrefaInwestycji ENEA AJP Gorzów Wielkopolski 83:79 i zdobyły tytuł Mistrza Polski. To 5. mistrzowski tyłu Polkowic. Tytuł odzyskany po zaledwie rocznej przerwie... Przypomnijmy, że Mistrzostwo zostało "okraszone" świetnymi meczami w Eurolidze !

Drugi finałowy mecz miał swoją dramaturgię. Miejscowe zawodniczki wspierane były dopingiem 4000 kibiców( kiedy hala z prawdziwego zdarzenia w Polkowicach?). Po dwóch kwartach prowadził Gorzów 50:38.

Po przerwie podopieczne Karola KOWALEWSKIEGO rozpoczęły szalony pościg za rywalkami i odrobiły straty. W trzeciej kwarcie koszykarki z Polkowic, choć wydawało się to niemożliwe, zagrały jeszcze bardziej agresywnie w obronie i powoli, ale systematycznie odrabiały straty by po trafieniu Weroniki Gajdy na 4 minuty przed końcem tej kwarty doprowadzić do remisu 54:54.

Przy stanie 72:75 za piaty faul opuściła parkiet Weronika GAJDA. Rywalki doszły polkowiczanki na jeden punkt. Jednak kapitalnym rzutem za 3 oczka popisała się Banaszek i KGHM BC kontrolował ostatnie sekundy meczu. Końcówka to świetne akcje Erici WHEELER i w pełni zasłużone zwycięstwo POLKOWIC !

Zespół z Polkowic poprzednio sięgał po mistrzostwo Polski w 2013, 2018, 2019 i 2022 roku.