Efektowny ligowy finisz Górnika...

POLKOWICE. Przed tygodniem Górnik Polkowice rozbił na swoim stadionie MKS Kluczbork jednego z pretendentów do awansu do 2 ligi. Z kolei niedzielę podopieczni Enkeleida DOBI urwali punkty we Wrocławiu liderowi 3 ligi- rezerwom Śląska Wrocław. Remis wrocławian sprawił, że Śląsk II Wrocław musiał oddać fotel lidera 3 ligi Rekordowi Bielsko Biała. Po 28.meczach Górnik Polkowice zajmuje 4. miejsce w lidze i już w najbliższą sobotę na swoim stadionie będzie bronił tej pozycji w starciu z 5. w tabeli Pniówkiem Pawłowice Śl. Zapowiada się przednie widowisko i zarazem przedsmak derbów Dolnego Śląska z Karkonoszami Jelenia Góra. Generalnie przy tej formie Górnika piłkarska maj w Polkowicach zapowiada się extra !

Spotkanie we Wrocławiu od samego początku przebiegało pod dyktando Górnika. Polkowiczanie grali składnie, przeważając rywala niemal we wszystkich elementach gry. Śląsk ograniczał się w pierwszej połowie do pojedynczych wypadów na połowę naszego zespołu. Końcówka tej części meczu należała do podopiecznych trenera Enkeleida Dobi, którzy coraz częściej zagrażali bramce gospodarzy. W 45. min. Filip Baranowski wyszedł „sam na sam” z golkiperem Śląska, niestety trafił w słupek. Chwilę później swoją okazję miał Maciej Bancewicz ale tym razem dobrze interweniował Kacper Trelowski. Do przerwy był remis 0:0.

Po zmianie stron zaatakowali piłkarze Śląska, trwało to jednak tylko chwilę, później ponownie dominowali Zielono-Czarni. W 65. min. Jakub Ryś uderzył z dystansu a golkiper Śląska z trudem wybił futbolówkę na róg. 10 min. później w sytuacji „sam na sam” z Trelowskim znalazł się Kacper Adamczyk. Ponownie górą był bramkarz wrocławian, ratując remis dla swojego zespołu.

Śląsk II Wrocław - Górnik Polkowice 0:0

Górnik Polkowice: Niezgoda – Bogacz, Ratajczak, Poczwardowski, Fryzowicz, Wacławczyk (70 Bilokin), Drewniak, Baranowski (75 Bajerski), Bancewicz (87 Łysakowski), Litwa (70 Adamczyk), Ryś (87 Łazarz)