Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

Sparta Grębocice bez 4 ligi. Chyba, że wójt R.Jabłoński zainwestuje w stadion...

POWIAT POLKOWICKI. Zmagania legnickiej klasy okręgowej na finiszu nabrały rumieńców. Prowadząca w tabeli Sparta Grębocice jest na boisku faworytem nr 1 do awansu ale... 4 ligi dolnośląskiej w Grębocicach nie będzie! Tzw. wizyta licencyjna Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej nie pozostawia wątpliwości. Najpoważniejsze uchybienia procesowi licencyjnemu to: brak wyodrębnionego sektora dla kibiców gości, brak ogrodzenia płyty boiska od trybun i brak ciągów komunikacyjnych dla sędziów i piłkarzy.

"W przypadku braku spełnienia wyżej wymienionych wymogów do dnia 15.07.2024 klub Sparta Grębocice nie otrzyma licencji na grę w IV Lidze Dolnośląskiej w sezonie 2024/25" - napisał do władz Sparty sekretarz Komisji ds. Licencji Klubowych Krzysztof Dymczak.

Jednym słowem na finiszu okręgówki żarty się skończyły...

Sparta Grębocice bez 4 ligi. Chyba, że wójt R.Jabłoński zainwestuje w stadion...

Co ciekawe Sparta Grębocice uchodzi za klub o największym budżecie w klasie okręgowej. Budżecie (ok.400 tysięcy), który daje ze spokojem oczekiwać na zmagania w 4 lidze. Dlatego sporym zaskoczeniem jest podobno niechęć wójta Romana JABŁOŃSKIEGO do przeprowadzenia w sumie drobnych inwestycji na stadionie. Osoby z otoczenia wójta sugerują, że nikomu w Grębocicach nie zależy na tym aby do stolicy gminy przyjeżdżała "patologia z Dolnego Śląska" mieniąca się kibicami kilku drużyn.

Czy wójt Jabłoński "zmięknie" i dostosuje obiekt do wymogów licencyjnych 4 ligi? Podobno w nowej Radzie Gminy jest kilku byłych piłkarzy Sparty i oni mają spróbować wywierać naciski na wójta...

Sparta ma kłopoty - cieszy się LegSad Kościelec? Nie do końca. LegSad rozgrywający swoje mecze w klasie okręgowej na boisku w Janowicach Dużych nie miałby żadnych szans na licencję na 4 ligę.

Dyrektor Podokregu Adam MICHALIK jednym tchem wymienia w tym zakresie mankamenty LegSadu Kościelec: - Brak klatki dla kibiców gości, brak odpowiedniej ilości pryszniców w szatni, brak odpowiedniej ilości miejsc siedzących na trybunach itp. Klub z gminy Krotoszyce jest w zasadzie pod ścianą. Podobno w Kościelcu mają plan awaryjny, czyli w przypadku awansu do 4 ligi przeprowadzkę do Krotoszyc. Sęk w tym, że obiekt w Krotoszycach nie spełnia na dzisiaj wymogów licencyjnych 4 ligi.

Kolejni w walce o 4 ligę: Konfeks i Chojnowianka nie miałyby większych problemów z otrzymaniem licencji na grę w 4 lidze. Podobnie jak Iskra Kochlice.

pismo sparta

Powiązane wpisy