grafiki na wydarzenie LSSE 06 202411

Trwa passa Górnika

POLKOWICE.  W spotkaniu o mistrzostwo III ligi, Górnik Polkowice pokonał Lechię Zielona Góra 2:0. To 6. z rzędu mecz Górnika bez porażki. Ta seria pozwoliła polkowiczanom umocnić się na 4.miejsce w tabeli 3 ligi. Niewątpliwie zawodnikiem meczu był autor jednej z bramek – Filip Baranowski.

Pojedynek z Lechią był jednym z najlepszych spotkać sezonu. Piłkarze grali szybko, stwarzając co kilka minut groźne sytuacje pod bramką rywala. Już w 5. min. Zielono-Czarni powinni prowadzić 1:0, ale strzał Filipa Baranowskiego sparował na rzut rożny golkiper Lechii. W 26. min. polkowiczanie stanęli przed kolejną szansą. Tym razem wychodzący „sam na sam” z bramkarzem gości Michał Litwa posłał futbolówkę obok prawego słupka. W 42. min. Wojciech Fabisiak sfaulował szarżującego w polu karnym Baranowskiego i sędzia wskazał na wapno. Niestety Maciej Bancewicz z jedenastu metrów trafił w słupek i pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

Po zmianie stron Górnik nadal szturmował bramkę przyjezdnych. W 53. min. indywidualną akcję lewą stroną boiska przeprowadził Michał Litwa. Strzelił z ostrego konta, a golkiper Lechii wybił piłkę przed siebie. W tym miejscu czekał już na nią popularny „Baranek”, dając prowadzenie swojej drużynie. Wynik spotkania ustalił w 90.min., wprowadzony po przerwie Kacper Adamczyk. Górnik Polkowice pokonał Lechię Zielona Góra 2:0.

Górnik Polkowice – Lechia Zielona Góra 2:0 (0:0)
Bramki: Filip Baranowski 53, Kacper Adamczyk 90

Górnik Polkowice: Błażej Niezgoda – Jarosław Ratajczak, Michał Litwa (68 Kacper Adamczyk), Jakub Ryś (83 Piotr Łazarz), Michał Bogacz, Kacper Poczwardowski, Maciej Bancewicz (77 Mariusz Szuszkiewicz), Szymon Drewniak, Karol Fryzowicz, Filip Baranowski (68 Yevhenii Bilokin), Kamil Wacławczyk (83 Kacper Bajerski)

Lechia Zielona Góra: Wojciech Fabisiak – Radosław Sylwestrzak, Igor Kurowski (83 Franciszek Majchrzak), Gibi Embalo, Mateusz Surożyński, Rafał Dzidek, Igor Bambecki, Kacper Lechowicz, Dawid Dębski (46 Szymon Osiński), Tomasz Matuszewski (77 Oleksandr Shelkovoenko), Jakub Guder (62 Jakub Babij)