Mecz rundy dla Górnika

POLKOWICE. Wygraną nad Karkonoszami Jelenia Góra piłkarze Górnika Polkowice pożegnali się ze swoimi kibicami. Zielono-Czarni pokonali rywala 2:1. Górnik zajmuje 4. miejsce w tabeli i w ostatnim meczu na wyjeździe zagra przeciwko liderowi Rekordowi Bielsko Biała. Wicelider Śląsk II Wrocław traci do Rekordu 2 punkty.

Spotkanie od samego początku przebiegło po dyktando Górnika. Brakowało jednak skuteczności. Pierwszą popisową akcję Zielono-Czarni przeprowadzili dopiero w 41. minucie. Filip Baranowski wyłoży piłkę jak na tacy Maciejowi Bancewiczowi, a ten nie miał problemu z pokonaniem Wojciecha Fościaka. Wystarczyła jednak chwila nieuwagi i Karkonosze po bramce Michała Pojaska w 44. Min. doprowadzili do wyrównania. Do przerwy było 1:1. W 58. min. bramkarz Karkonoszy sfaulował wychodzącego na dogodną pozycję Yevhenija Bilokina. Za to zagranie zobaczył czerwoną kartkę i wyleciał z boiska. 6 minut później Zielono-Czarni cieszyli się z kolejnego gola. Po stałym fragmencie gry, futbolówkę w polu karnym przejął Michał Litwa, posyłając ją do bramki przyjezdnych. Pomimo ogromnej przewagi podopiecznych trenera Enkeleida Dobi w końcówce meczu, więcej goli nie padło. Polkowiczanie pokonali Karkonosze 2:1, notując dobrą passę 8. spotkań bez porażki.

Za tydzień Górnik w ostatniej kolejce ligowej zmierzy się na wyjeździe z Rekordem Bielsko-Biała.

Górnik Polkowice – Karkonosze Jelenia Góra 2:1 (1:1)
Bramki: Bancewicz 41, Litwa 64 – Pojasek 44

Górnik Polkowice: Błażej Niezgoda – Jarosław Ratajczak, Yevhenii Bilokin, Jakub Ryś, Kacper Adamczyk (60 Michał Litwa), Michał Bogacz (81 Mateusz Magdziak), Kacper Poczwardowski, Maciej Bancewicz (73 Oliwer Macała), Szymon Drewniak, Piotr Łazarz (73 Jakub Rogalski), Filip Baranowski (60 Kacper Bajerski)

Karkonosze Jelenia Góra: Wojciech Fościak – Błażej Klimek, Jakub Firmanty (81 Kacper Tokarz), Michał Pojasek, Dominik Bronisławski, Dominik Radziemski, Paweł Niemienionek, Patryk Maciejewski (81 Igor Posacki), Kacper Chmielewski (66 Mateusz Jaros), Maciej Pałaszewski (59 Konrad Kuźniewski), Przemysław Kocot