Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

Górnik rozpoczął zbrojenia

POLKOWICE. Po spadku z drugiej ligi ,piłkarze Górnika Polkowice otrząsnęli się i po udanej rundzie wiosennej zakończyli 3-ligowy sezon na 4.miejscu. I niemal od razu rozpoczęto przygotowania do nowego sezonu. Nie jest tajemnicą , że w w sezonie 2024/25 celem polkowiczan jest powrót do 2 ligi...  Wiadomo już, że Enkeleid Dobi będzie prowadził I zespół Górnika Polkowice w sezonie 2024/2025. Umowa zawarta z trenerem zawiera opcję przedłużenia współpracy o kolejny sezon. Szkoleniowiec Zielono-Czarnych rozpoczął pracę z drużyną 05.09.2023 r., przejmując obowiązki od Michała Kowbela. - Naszym celem jest awans do 2 ligi – zadeklarował szkoleniowiec Górnika Polkowice . 

Górnik potwierdził już pierwsze letnie transfery. W Polkowicach zagrają Mateusz Surożyński i Kacper Strzelecki.

Górnik rozpoczął zbrojenia

Mateusz Surożyński jest wychowankiem Górnika, w którym spędził 8 sezonów ligowych. Ostatnie trzy lata spędził w III-ligowej Lechii Zielona Góra, gdzie był podstawowym graczem. W minionych rozgrywkach wystąpił w 33. meczach, w których strzelił 10 goli.

Dodajmy, że w ostatnich dwóch sezonach 27-letni napastnik strzelił w sumie 28 goli.

Z Zielonej Góry do Polkowic przeniósł się również Kacper Strzelecki. 21-letni pomocnik rozpoczynał swoją przygodę z piłką w Bolesławcu, a jako junior przeniósł się do legnickiej Miedzi. W sezonie 2020/2021 występował w rezerwach Miedzianki, a później trafił kolejno do Foto-Higieny Gać i AKS-u Strzegom. W minionym sezonie w Lechii zagrał 19 meczów i zdobył 3 gole.

Znamy już wstępny plan przygotowań I zespołu do rundy jesiennej sezonu 2024/2025. Po krótkich urlopach, 1 lipca piłkarze wracają do zajęć.

1 lipca – rozpoczęcie przygotowań

6 lipca – mecz z Zagłębiem II Lubin – w Lubinie

13 lipca – mecz z Miedzią Legnica – w Polkowicach

17 lipca – mecz z Barycz Sułów – w Polkowicach

20 lipca – mecz z Cariną Gubin – w Polkowicach

27 lipca – mecz ze Ślęzą Wrocław – w Polkowicach

3 sierpnia – inauguracja rozgrywek sezon 2024/2025

Powiązane wpisy