Miedź wygrała w Polkowicach

POLKOWICE. W meczu kontrolnym rozegranym w Polkowicach miejscowy Górnik uległ I Ligowej Miedzi Legnica 0:1. W środę podopieczni trenera Enkeleida Dobi zagrają sparing z Baryczą Sułów.

Obie drużyny przystąpiły do meczu na innym etapie przygotowań do sezonu. Legniczanie za tydzień rozpoczynają walkę w rozgrywkach I Ligi. Dla Zielono-Czarnych był to dopiero drugi sparing. Trener Górnik podzielił swój zespół na dwie jedenastki. Pierwsza połowa była bardzo wyrównana i zakończyła się bezbramkowym remisem. W drugiej odsłonie zarysowała się lekka przewaga Miedzi potwierdzona bramką Mehdi Lehaire w 55 min.

Polkowiczanie walczyli jednak do końca aby doprowadzić do wyrównania. W 90 min. Maciej Bancewicz popisał się pięknym strzałem z prawej strony pola karnego i pierwszoligowców od starty gola uratowało spojenie słupka z poprzeczką.

Górnik Polkowice – Miedź Legnica 0:1 (0:0)
Bramka: Mehdi Lehaire 55

Górnik Polkowice: I połowa: 1.Furtak – 20.Rogalski, 2.Kuriata, 4.Ratajczak, 14.Bogacz, 35.Strzelecki, 30.Wacławczyk, 19.Leopold, 29. Baranowski, 27. Szuszkiewicz, 33. Testowany

II połowa: 12. Wernicki – 8. Macała, 15. Poczwardowski, 5, testowany, 7. Azikiewicz, 61. testowany, 18. Drewniak, 16. Bancewicz, 10. Surożyński, 11. Adamczyk, 9. Nagrodzki
Na zmiany będą wchodzić: 31. Łysakowski, 21. testowany, 6. testowany

Miedź Legnica: 31. Mateusz Abramowicz (46, 44. Jakub Wrąbel) – 87. Ruben Hoogenhout, 5. Babacar Diallo, 3. Mateusz Grudziński, 98. Kamil Antonik (46, 49. Oliwier Szymoniak), 24. Chuca (60, 20. Damian Tront), 30. Kacper Józefiak, 59. Mehdi Lehaire (71, 70. Jakub Kaczemba), 11. Krzysztof Drzazga, 23. Bartosz Bida, 95. Marcel Mansfeld (71, 29. Michał Kaczmar).