Bolesna porażka Górnika (FOTO)

POLKOWICE. Nie udała się Górnikowi inauguracja nowego sezonu przed własną publicznością. Zielono-Czarni ulegli MKS-owi Kluczbork 1:2. To była ciężka sobota dla kibica futbolu w sercu Zagłębia Miedziowego. Bo ciężkie było oglądanie w akcji anemicznych, ubogich taktycznie zawodników Górnika. Wolnych, przegrywających większość pojedynków z atletycznymi zawodnikami z Kluczborka. Rewelacyjne piwo...Górnik serwowane kibicom ani spotkanie gwiazd polkowickiego parkietu- koszykarek Justyny i jej córki Julii Jeziorna, ani widok trenera Dominika NOWAKA czy Mariusza LEWANDOWSKIEGO nie było w stanie zatrzeć wrażenie po występie polkowiczan. Inauguracja sezonu i dwie porażki w dwóch meczach. Nie napawa to optymizmem...

W sobotnie popołudnie piłkarze Górnika Polkowice zmierzyli się z 3. drużyną ubiegłego sezonu – MKS-em Kluczbork. Mecz od samego początku był bardzo wyrównany. W 12. min. goście po stałym fragmencie gry, stworzyli sobie dogodną sytuację pod bramką miejscowych. Na posterunku był jednak Marcin Furtak. Niestety w końcówce I połowy strzałem z 16. metrów do bramki Górnika trafił Patryk Wiszniowski i po 45. minutach było 1:0 dla MKS-u. Po zmianie stron polkowiczanie za sprawą Macieja Bancewicza doprowadzili do remisu. Wystarczyła jednak chwila dekoncentracji i 3 minuty później Patryk Tuszyński trafił na 2:1 dla Biało-Niebieskich. Więcej goli nie padło i pojedynek zakończył się wygraną rywala.

Za tydzień podopieczni trenera Enkeleida Dobi zagrają na wyjeździe z Podlesianką Katowice. Miejmy nadzieję, że limit porażek dla Górnika tej jesieni został już wyczerpany...

Górnik Polkowice - MKS Kluczbork 1:2 (0:1)
Bramki: Maciej Bancewicz 65 – Patryk Wiszniowski 44, Patryk Tuszyński 68

Górnik Polkowice: Marcin Furtak – Jarosław Ratajczak, Mateusz Stawny, Michał Bogacz, Maciej Bancewicz, Mariusz Szuszkiewicz (65 Oliwier Macała), Szymon Drewniak, Kacper Bajerski (67 Kacper Strzelecki), Kamil Wacławczyk (67 Kacper Adamczyk), Szymon Kwapisz ( 56 Mateusz Surożyński), Michał Nagrodzki (73 Filip Baranowski)

MKS Kluczbork: Marcin Kaczmarczyk – Michał Maj, Maksymilian Nowak, Dawid Wojtyra (62 Patryk Tuszyński), Krzysztof Napora, Neison Pereira Antunes (70 Marko Zawada), Marcin Grolik, Patryk Wiszniowski, Dominik Lewandowski (90 Filip Wienczek), Mateusz Lechowicz, Kamil Bębenek (62 Konrad Janicki)