Polkowice bliskie sprawienia sensacji w Eurolidze

POLKOWICE. Koszykarki KGHM BC Polkowice przegrały z Fenerbahce 88:90 w trzeciej kolejce Euroligi. Dolnośląski zespół prowadził przez większość spotkania, ale mimo to po raz drugi w tym sezonie najlepszych rozgrywek na Starym Kontynencie schodził z parkietu pokonany.

Mistrzynie Polski zaprezentowały się w starciu z faworytem i obrońcą tytułu bardzo dobrze i przez większą część meczu to właśnie podopieczne trenera kadry Karola Kowalewskiego prowadziły, uzyskując wyraźną przewagę na początku meczu: 7:0, 11:2, 18:11. Także w drugiej kwarcie polkowiczanki potrafiły ograniczyć poczynania liderek Fenerbahce – mistrzyń Europy Belgijek – Emmy Meesseman oraz Julie Allemand. Po 20 minutach KGHM wygrywał 47:37.

W wyrównanej trzeciej kwarcie inicjatywę przejęły przyjezdne i to one po akcjach Meesseman i Allemand oraz Amerykanki Tiny Charles, najlepszej w lidze WNBA w 2012 r., doprowadziły do remisu 49:49, a nawet uzyskały minimalne prowadzenie 59:55. Mistrzynie Polski nie pozwoliły jednak narzucić Turczynkom stylu gry. Po 30 minutach KGHM prowadził 65:63.

Rzut Emmy Cannon zza linii 6,75 m dał ekipie z Dolnego Śląska prowadzenie 88:86 na 85 sekund przed końcem czwartej. Jednak turecki zespół dzięki rzutom osobistym zapewnił sobie wygrana rzutem na taśmę.

KGHM BC Polkowice - Fenerbahce Opet Stambuł 88:90 (20:14, 27:23, 18:26, 23:27)

KGHM BC Polkowice: Emma Cannon 28, Anete Steinberga 21, Alexis Peterson 16, Maria Jespersen 13, Rennia Davis 4, Julia Piestrzyńska 3, Amanda Zahui 3, Weronika Gajda 0, Weronika Piechowiak 0;;

Fenerbahce Opet: Emma Meesseman 22, Tina Charles 19, Gabby Williams 14, Sevgi Uzun 12, Julie Allemand 9, Ariel Atkins 8, Marieme Badiane 5, Olcay Cakir 1, Alperi Onar 0, Nikolina Milic 0