Stalówka od wygranej zaczęła 4 ligę (FOTO)

CHOCIANÓW. Udanie rozpoczęli 4-ligowy sezon piłkarze Stali Chocianów pokonują rezerwy Chrobrego Głogów 3:1 (2:0). - Chcemy grac futbol ładny dla oka i skuteczny - deklarował przed meczem szkoleniowiec Stali Mirosław WOLAN, dodając, że nie było kłopotu z wkomponowanie do zespołu nowych zawodników. Stal grała w sobotnie popołudnie przede wszystkim bardzo, ale to bardzo mądrze i wygrała zasłużenie.

Pierwsze minuty meczu to wzajemne badanie i gra głownie w środku pola. Nowego golkipera Stali Czarneckiego, którego transferowano z Konfeksu- sprawdzali Rybak i Łuszczewski. Po kwadransie gry gospodarze coraz mocniej atakowali bocznymi flankami. Już w 16 minucie mocnym uderzeniem Sebastian Burd sprawdził dyspozycję byłego golkipera Stali-Rzepeckiego. Gospodarze atakowali głownie prawą stronę adresując dośrodkowanie na wysokiego Cygana. Ale w 36 minucie precyzyjnym wrzuceniem piłki popisał się Sebastian Burda, a do głowy najprecyzyjniej wyskoczył pozyskany z Zagłębia Lubin - Patryk Kozak.

5 minut potem po wrzuceniu piłki ze środka boiska Rafał Burda z Kozakiem skutecznie kilkoma podaniami rozklepali defensywę gości i Rafał Burda na wielkim luzie pewnie pokonał Rzepeckiego. Gol wywołał euforię ponad 300-osobowej widowni i obecnego na meczu burmistrza miasta Franciszka Skibickiego. – Nie można tracić takiej bramki jak padła ta druga. Z resztą Chocianów miał jeszcze parę takich sytuacji po naszych głupich błędach. W taki sposób nie można tracić bramek. Ja rozumiem pierwsza bramka, gdy jest wrzutka w pole karne a rywale są wzrostowo mocniejsi w Stali, więc taką bramkę można stracić, ale druga i trzecia to szkoda – ocenił szkoleniowiec Chrobrego Jarosław HELWIG.

Po przerwie na murawie pojawił się właśnie weteran ligowych boisk, grający trener Chrobrego Jarosław Helwig i trzy minuty po wejściu zdobył kontaktowego gola. Jednak decydujący głos w meczu należał do gospodarzy.

– Ja jestem trenerem amatorem, a oni podchodzą do tego bardzo profesjonalnie - cieszył się Mirosław WOLAN, trener Stali. - Gorzej by było, gdyby było na odwrót. Nie wiem co z tego dalej będzie, ale zespół budujemy i mamy sporo młodych chłopaków, a co z tego wyniknie to zobaczymy. Mam dobrze grających głową chłopaków. Tutaj Rzepecki naprawdę wybronił strzał Bartuzela rewelacyjnie i myślę, że inny bramkarz nie byłby w stanie tego obronić. Stałe fragmenty gry są przez nas ćwiczone i są naszą mocną stroną.

Dodajmy iż mecz rozegrano na kapitalnie przygotowanej przez specjalistyczną firmę z Poznania murawie.