UKS ORIENS mistrzem województwa w futsalu

CHOJNÓW. UKS Oriens Chojnów został Mistrzem województwa w Futsalu w kategorii U-15. Finałowy turniej odbył się na parkiecie gościnnego jak zwykle Chocianowa. Do tej pory klub ORIENS znany był z licznych sukcesów w kolarstwie, ale jak widać postawienie na futbol dzieci i młodzieży już przyniosło efekty. Trener młodych mistrzów Dolnego Ślaska jest trener Christian SERKIES.

Bazą UKS ORIENS jest Szkoła Podstawowa nr 4 w Chojnowie. To prawdziwa szkoła młodych mistrzów w kolarstwie i w futbolu!

W pierwszym meczu chojnowianie po zaciętym pojedynku pokonali Karkonosze Jelenia Góra 4:3. Mecz rozpoczął się co prawda od prowadzenia drużyny Karkonoszy, ale to ORIENS schodził na przerwę prowadząc 2:1. Po przerwie chojnowianie podwyższyli prowadzenie na 3:1. Zespół Karkonoszy ruszył do obrabiania strat i w krótkim czasie doprowadził do remisu 3:3.

- Nasz zespół jednak bardzo dobrze zareagował w tym trudnym momencie i na kilka minut przed końcem strzeliliśmy zwycięską bramkę na 4:3. Do końca spotkania nie oddaliśmy prowadzenia i ostatecznie pokonaliśmy Karkonosze 4:3 - opowiada trener Christian SERKIES.

W drugim meczu ORIENS zmierzył się z drużyną Iskry Kochlice. - Szybko strzelone dwie bramki dały pewność naszemu zespołowi i kontrolę nad spotkaniem. Bardzo mądra gra szczególnie w obronie z dobrze wyszkolonym technicznie przeciwnikiem zaowocowała wygraną 3:0 naszego zespołu - dodat trener złotych medalistów z Chojnowa.
Złoto drużynowo i....nagrody indywidualne w turnieju.  Królem Strzelców Turnieju z pięcioma trafieniami zdobył niezawodny Marcel Guściora a miano Najlepszego Bramkarza zdobył Dawid Iwanicki, który swoimi interwencjami wiele razy zatrzymywał przeciwników!

- Brawa dla ZESPOŁU za zaangażowanie, determinację a przede wszystkim za realizację założeń przedmeczowych i mądrość w grze. Dziękuję rodzicom, którzy licznie przybyli na ten Turniej i wspierali naszą drużynę - powiedział trener Serkies.