Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

1.Igrzyska Sportowe gminy Kunice (FOTO)

KUNICE. W hali sportowej szkoły podstawowej w Spalonej zorganizowano Igrzyska Sportowe gminy Kunice. Pomysł przypadł do gustu mieszkańcom gminy, bo w różnych formach sportowo-rekreacyjnej rywalizacji brało udział blisko 200 kuniczan. - Pomysł jak widać przypadł do gustu mieszkańcom nie tylko Kunic, ale całej gminy - mówiła Ewa HOSZOWSKA, zastępca wójta gminy Kunice. - Imprezę organizowano w formule wolontariackiej, a pieniądze na upominki, nagrody, słodycze pochodziły z funduszu sołeckiego Kunic. Nie jest ważna nazwa eventu - ważne jest to, że udało nam się do kilkugodzinnej aktywności sportowej namówić mnóstwo kuniczan. Nie wynik sportowy był ważny lecz wspólna zabawa. I cel ten udało nam się osiągnąć...Chciałabym bardzo podziękować kadrze pedagogicznej ze szkół w Spalonej, Rosochatej, Bieniowic, Kunic, który zaangażowali się w organizację imprezy poświęcając swój wolny czas i prowadzili poszczególne konkurencje. Także moc podziękowań kierujemy w strony pani dyrektor szkoly w Spalonej za pomoc w organizacji.

1.Igrzyska Sportowe gminy Kunice (FOTO)

W rolę wodzireja znakomicie wcielił się Paweł GARBICZ ze Stowarzyszenia Ruch Społeczny Gminy Kunice, który spikerował, przeprowadzał kolejne zawody, a na dodatek okazał się mistrzem w makarenie. - Zawsze powtarzałem, że hala w Spalonej ma niewykorzystany potencjał do tego typu imprez, a w samej gminie do tej pory za mało otwierano obiekty sportowe dla zwykłych mieszkańców. Tymi dzisiejszymi Igrzyskami chcemy to zmienić.

Przybyli do hali w Spalonej rywalizowali w rzucie do kosza, w tenisie stołowym, w wieloboju sprawnościowym na torze przeszkód, w strzelaniu rzutów karnych, paradach bramkarskich czy... malowaniu świątecznych kartek. Ku naszemu wielkiemu "rozczarowaniu" ze względów bezpieczeństwa zrezygnowano z konkursu przeciągania liny. Wszystko zakończyło wspólne ubieranie choinki w holu szkoły.

Konkurs rzutów do kosza wygrała rodzina państwa Nadia, Jan i Kamila SAWICKICH. - Generalnie lubimy sportową aktywność chociaż nikt w rodzinie w kosza nie grał - mówi Nadia, uczennica szkoły podstawowej w Bieniowicach. - Trenuje tenis ziemny, a to były moje pierwsze zawody w kosza. Bardzo fajna impreza, nie zawsze wygrywaliśmy, ale zabawa był świetna. 

Państwo Sawiccy przyznali, że pomysł sportowego eventu jest znakomity i chętnie częściej braliby udział w takich imprezach.

Uczestnikom 1.Igrzysk Sportowych Gminy Kunice bacznie przyglądał się Karol FORGIEL z Rosochatej, czyli mistrz taekwon-do, twórca klubu w tej dyscypilinie sportu w Złotoryi i Jaworze. - Powiem szczerze, że na plus jest frekwencja to znaczy, że nasi mieszkańcy lubią sport. Myślę, że ten projekt warto rozwijać i będzie się rozwijał. Co do samej hali to chętnie bym ją wziął pod swoje skrzydła aby w naszej gminie powstała sekcja taekwon - do bo zainteresowanie jest duże.

Jedno jest pewne społeczność gminy Kunice jest na TAK jeżeli chodzi o sportowo-rekreacyjną aktywność co udowodnili w hali w Spalonej.

Fot. Bożena Ślepecka

{gallery}galeria/sport/10_12_22_Sportowe_Kunice_fot_BSlepecka{/gallery}

Powiązane wpisy