Falstart wicelidera (FOTO)

CHOJNÓW. Po dwóch trafieniach Nikodema SKOCZYLASA Iskra Kochlice wygrała z wiceliderem klasy okręgowej 2:0 włączając się do walki o ligowe podium a może i walkę o awans do 4 ligi. Przypomnijmy, że po rundzie jesiennej okazało się, że Iskra Kochlice z dorobkiem 65 strzelonych goli jest najbardziej bramkostrzelnym zespołem tego poziomu rozgrywkowego na całym Dolnym Śląsku.

Klub z Kochlic słynie radosnego futbolu i mimo absencji transferowanego Kuby Opalucha i braku zawodników, którzy zimą odeszli( Sobolewski, M.Wasilewski, Rączkowski) Iskra zdominowała Chojnowiankę na ich boisku

Mirosław ZIELEŃ, trener Chojnowianki: - Szkoda gadać przegraliśmy na własne życzenie. Dużo strat, niedokładności, chaosu na boisku, nie braliśmy grania na siebie. Po prostu źle zafunkcjonowaliśmy w całym spotkaniu. Taki jest sport. Po stracie gola odsłoniliśmy się chcąc szybko doprowadzić do remisy i nadzialiśmy się na kontrę. Do tego doszła niewykorzystana okazja Sierpiny i strata kluczowego zawodnika Olewnika. Oczywiści traktujemy to jak wypadek przy pracy. W każdym kolejnym meczu grać będziemy i zwycięstwa. Okres zimowy uważam za udany chociaż brakowało nam zajęć i grania na głównej płycie boiska. Doszli do nas Cichoń i Pisarski, obaj flankowi zawodnicy ale brakuje jeszcze ich zgrania z zespołem.

Przemysław ZATWARNICKI, trener Iskry Kochlice: - Miejsce w tabeli bywa mylące dlatego do Chojnowa przyjechaliśmy po zwycięstwo.  Jesienią to tylko wyłącznie nasze błędy sprawiły, ze trochę punktów nam uciekło. W Chojnowie zagraliśmy już w pierwszej połowie bardzo dobre spotkanie i gdyby nie brak skuteczności to mecz mielibyśmy ustawiony już do przerwy. Chojnowianka czekała na nas na swojej połowie nie chcąc wyjść na nas wysokim pressingiem ale było to nam bez znaczenie bo realizowaliśmy swój pomysł na grę realizując swoją filozofię grania. Chojnowianka nastawiła się na kontrowanie nas ale jako zespół zagraliśmy w strefie środkowej bezbłędnie więc rywal tych okazji do kontrowania nie miał. Mam młody zespół, który zimą został jeszcze odmłodzony bo w naszym kubie nieustannie pali się zielone światło przez młodzieżą. Na pewno wiosną chcemy gonić czołówkę , ale nie składam żadnych deklaracji w rodzaju "gramy o awans". Gramy w każdym meczu o zwycięstwo i gramy o rozwój zawodników.

Chojnowianka Chojnów - Iskra Kochlice 0:2 (0:0)

Nikodem Skoczylas  47 i 76 min

CHOJNOWIANKA : Zieleń - J.Kulik, M.Kulik, Mastalerz, Świątkowski - Baszczak, Sierpina, Wróbel( 46 min. Ewkowski), Olewnik ( 45 min. Jędrusiak), Pisarski -  Haniecki

ISKRA:  Łach - Sinanis, Baranowski, Zawacki, K.Kwiatkowski -  Kozłowski ( 80 min.Cisowski), Winnik, Wierzbicki ( 74 min. Kozioł) , Skoczylas , Gulewicz - Stachowiak( 60 min. Stanowski) .