Konfeks Czarnych wybielił... (FOTO)

ROKITKI. Piłkarze Konfeksu Legnica mocno włączyli się w obchody Dnia Hutnika sprawiając okazały prezent swojemu trenerowi Andrzejowi Kisielowi - na co dzień, od 10 lat - pracownikowi Huty Miedzi LEGNICA. Prezentem było pokonanie w Rokitkach miejscowych Czarnych 4:0 w meczu o mistrzostwo legnickiej klasy okręgowej.

Andrzej Kisiel trener Konfeksu: - Pierwsza połowa była dla nas bardziej badaniem swoich możliwości. Przeciwnik był bardzo aktywny, miał w tej części dwie stuprocentowe sytuacje bramkowe, gdzie mógł nas za naszą mniej zdecydowaną grę ukarać. Po przerwie zrobiliśmy kilka korekt poprawiając ustawienie zawodników. W pierwszej części popełnialiśmy takie podstawowe błędy i Rokitki mogły to wykorzystać strzelając bramki. Mieliśmy jednego zawodnika – to Krystian Kowalczyk, który po długiej przerwie właśnie wrócił do grania. I niestety zaczął popełniać błędy. Po zmianie w ustawieniach zdecydowanie poprawiła się nasza gra i skuteczność, o czym świadczą bramki. Zdominowaliśmy przeciwnika w całej rozciągłości. Mam młody zespól, wybiegany i chłopcy bardzo chcą grać w futbol i dziś w końcu było to widać oraz że to ich cieszy. Rokitkom zabrakło dziś w drugiej połowie sił, ponadto w końcówce również i chęci do grania. Poza bramką Dominika z 30 metrów, było widać, że podcięła im skrzydła i nie myśleli już o zwycięstwie, tylko jak najmniej stracić goli.

Chrystian Serkies, trener Czarnych: - Uczulałem chłopaków, że Konfeks to młody zespól, dlatego może zagrać super mecz, ale niekoniecznie. Taką niepewność oceny mają właśnie zespoły składające się z młodych niedoświadczonych piłkarzy. Pierwsza połowa, według mnie, była wyrównana. Przy stanie 0:0 mamy dwie stuprocentowe sytuacje, sam na sam i nie wykorzystujemy je. Piłka taka jest, że gra się na bramki, a nie na sytuacje. Skoro my nie strzelamy, to przeciwnik to uczyni. Szkoda, że tak się potoczyło, bo remis był w naszym zasięgu. A wiadomo, że Konfeks to zespół, który jest w przodzie tabeli i należało pilnować swojej bramki. Nie uważam, że kondycyjnie odstawaliśmy od gości, na pewno wpływ na grę miały stracone bramki i podcięły nam skrzydła, zespół psychicznie siadł. Mecz ze Złotoryją pokazał, że nie jesteśmy słabi kondycyjnie, bo przy stanie 2:0 dla nich, wyciągnęliśmy na 2:2.

Czarni Rokitki - Konfeks Legnica 0:4 (0:0)

Bramki : Dominik Wiśniewski 70`, Michał Janeczko 75`i 80, Kryza Dawid 86`

Czarni : Białek Kamil, Gajewski Robert, Liśkiewicz Kamil, Płachta Paweł, Ratajczyk Maciej( 82` Romaniak Piotr), Serkies Chrystian, Sieroń Natan ( 65` Tucholski Dawid), Światłoń Piotr, Wrotny Jacek, Ziąber Tomasz, Ziembowski Andrzej

Konfeks : Tamioła Sebastian, Trochanowski Marek, Dominiak Mateusz, Wójcik Kamil, Kowalczyk Krystian ( 78` Bazan Piotr), Kwaśniewski Damian, Janeczko Michał, Dańczak Oliver ( 65`Lech Alan) , Martinka Rafał, Kryza Dawid, Wisniewski Dominik ( 78` Ławkiel Bartłomiej).

{gallery}galeria/sport/29-04-17-czarni-rokitki-konfeks-legnica-fot-ewa-jakubowska{/gallery}