Górnik awansował do 4 ligi

LEGNICA. Górnik Złotoryja po latach sportowej niemocy wraca na piłkarskie salony. Wygrywając dzisiaj 2:1 z Konfeksem Legnica i przy jednoczesnej porażce Prochowiczanki w Rokitkach 0:1 - Górnik Złotoryja prowadzony przez trenera Mirosława ZIELENIA (byłego szkoleniowca... Czarnych Rokitki) awansował do 4 ligi. Gratulujemy!

Dzisiaj rozegrano przedostatnią kolejkę legnickiej klasy okręgowej. Górnik swój mecz rozgrywał w Legnicy z Konfeksem. Konfeks grał nawet nie na trawiastym stadionie na którym odbywał się wielki festyn legnickich wodociągów-lecz na boisku obok ze sztuczną nawierzchnia. Górnik kontrolował mecz prowadząc spokojnie po golach Pawła Sułka w 18 minucie i Mateusza Dudzica w 86. Legniczanie honorowe trafienie zdobyli przed końcowym gwizdkiem z rzutu karnego. Górnikowi kibiców piłkarz Podbeskidzia Bielsko-Biała Łukasz Sierpina. Jego brat Mateusz z powodzeniem gra w Górniku.

Tymczasem Prochowiczanka zagrała w Rokitkach i Czarni walczyli jak o życie. W 80 minucie życie i nadzieję na awans zabrali Prochowiczance... Czarni Rokitki 1:0!