Pobiegli w nocnym półmaratonie

ZŁOTORYJA. W nocy z 16 na 17 czerwca 2017 roku odbył się 5. PKO Nocnym Wrocław Półmaratonie. W zawodach wystartowała rekordowa liczba (aż 9943 uczestników z prawie 30 krajów), a do celu dotarło 9898 zawodników.  Zwycięzcą został Mengistu Zelalem z Etiopii, który pokonał trasę w godzinę, trzy minuty i 49 sekund. Na miejscu trzecim w klasyfikacji generalnej znalazł się najszybszy spośród Polaków Adam Nowicki czas 1:04:03. Wśród pań najszybsza była Olga Ochal, która dobiegła do mety w czasie 1:15:30. Bardzo dobre 5 miejsce zajęła złotoryjska policjantka Anna Ficner.

Nowością tegorocznej edycji był finisz i meta na wyremontowanym Stadionie Olimpijskim. Kibice zapełnili część trybun, a zawodnicy wbiegali kolejno ma metę w rytm melodii znanych z aren piłkarskich.

Jak co roku we Wrocławiu wystartowała liczna grupa biegaczy reprezentujących złote miasto – Złotoryję.

Poniżej wyniki: 101 . Adam Skórka 01:20:49 M40 23
110. Anna Ficner 01:21:12 K30 5
124. Robert Kuriata 01:21:47 M50 4
177. Michał Jokiel 01:23:33 M30 73
567. Mariusz Chodor 01:29:43 M30 221
901. Łukasz Krupa 01:33:45 M20 203
1056. Tomasz Wojdyno 01:35:06 M30 409
1513. Krzysztof Jaskowski 01:38:23 M50 83