Karkonosze podziwiali w biegu

ZŁOTORYJA. Odbył się 9. Maraton Karkonoski na dystansach ULTRA i PÓŁ Maratonu. Zawodnicy na dystansie Ultra mieli do pokonania 52 km przewyższenia (+ -) 2236 m. Półmaraton Karkonoski który odbył się w niedzielę to 21 km i przewyższenie +- 965 m. Maraton Karkonoski uznawany jest za jeden z najtrudniejszych biegów górskich w Polsce. Piękne widoki rekompensują ogromny wysiłek startujących biegaczy. Zainteresowanie zawodami jest tak duże,że lista startowa jest zamknięta na długo przed startem.

Pierwsze miejsce na dystansie ultra zajął Maurycy Oleksiewicz czas 4:49:39, najszybsza kobietą była Maria maj-Rokosz czas 5:41:04. Do rywalizacji na dystansie 52km stanęli Szymon Kuca i Robert Kuriata.
Szymon Kuca zajął bardzo dobre 35 miejsce z czasem 6:10:06, Robert Kuriata nie ukończył zawodów.
Niedzielny Półmaraton Karkonoski wygrał z czasem 1:32:30 Kamil Jastrzębski , Dominika Stelmach była najszybsza w klasyfikacji kobiet czas 1:42:32.
Barw Złotoryi bronili dzielnie Aneta Jaworowska i Andrzej Cukrowski. Nasi zawodnicy wspierani na starcie przez swoich wiernych kibiców ukończyli ten trudny bieg w znakomitej kondycji i humorach.
W klasyfikacji generalnej 307 miejsce zajął Andrzej Cukrowski czas 2:40:36 , Aneta Jaworowska na metę przybiegła w czasie 2:42:52 zajmując 73 miejsce w klasyfikacji kobiet.