Udany start złotoryjan na Pętli Izerskiej

ZŁOTORYJA. Prawie 1000 biegaczy wystartowało w dwóch biegach górskich zorganizowanych  w Górach Izerskich w Szklarskiej Porębie. Wielka Pętlą Izerska jak zapowiadali organizatorzy biegu to malownicza trasa, piękne krajobrazy i profil stawiający wyzwanie, to 21 km górskiej biegowej przygody po szlakach, gdzie trenują najwięksi polscy maratończycy. Bieg tworzony przez biegaczy dla biegaczy.

Najszybciej na mecie biegu głównego zameldował się zawodnik z Ukrainy Sergii Rybak. Przebiegnięcie 21 kilometrów zajęło mu 1 godzinę, 14 minut i 52 sekund. Małą Pętlę Izerską z czasem 36 minut i 32 sekund wygrał Kamil Makoś, zawodowy żołnierz 10 Brygady Kawalerii Pancernej w Świętoszkowie.
Jak co roku nie mogło zabraknąć na starcie reprezentantów Złotoryi. Złotoryjscy i biegacze spisali się rewelacyjnie! Anna Ficner , Aneta Jaworowska i Robert Kuriata zajęli wysokie premiowane miejsca w tych bardzo wymagających zawodach.
422 miejsce Paulina Dorsz ZLB Złotoryja k18-10 miejsce czas 2:00:31

To był z pewnością bardzo udany start złotoryjskich biegaczy.Gratulacje za postawe na trudnej trasie górskiego biegu.