Pogoń już zwycięska

ŚWIERZAWA.  Po ubiegłotygodniowej porażce w Zebrzydowej, Pogoń Świerzawa wróciła na swój stadion i zainkasowała pierwsze w tym sezonie punkty. Podopieczni Arkadiusza Palucha w pokonanym polu zostawili Granicę Bogatynia. Zadanie miejscowym ułatwił golkiper Granicy, który już po kilku minutach udał się pod prysznic z czerwoną kartką na koncie. Mimo gry w przewadze, na gole kibicom przyszło czekać do drugiej połowy, w której trafili Szymon Szeliga i Dawid Czarniecki.

Świerzawianie ruszyli z impetem i już pierwszy groźny atak przyniósł… czerwoną kartkę. Szymon Szeliga stanął oko w oko z bramkarzem Granicy, próbował przerzucić nad nim piłkę, lecz ten odbił ją ręką. Interwencja miała miejsce poza polem karnym i sędzia po konsultacji z asystentem ukarał golkipera czerwoną kartką. Wydawało się, że taki początek zwiastuje wysokie zwycięstwo gospodarzy, jednak ci zamiast błyskawicznie posłać Granicę na deski, bili głową w mur stworzony przez gości. Zespół z Bogatyni nie myślał tylko o dowiezieniu bezbramkowego remisu, samemu szukając okazji do kontrataków, z którymi jednak radziła sobie defensywa Pogoni.

W drugiej połowie gra toczyła się głównie w środku pola, lecz kwadrans przed końcem miejscowi wreszcie przeszli zasieki bogatynian i za sprawą Szymona Szeligi otworzyli wynik spotkania. Granica ruszyła do odrabiania strat, swoich szans upatrując w stałych fragmentach gry, jednak zamiast wyrównania, musiała przyjąć drugi cios. Szybki kontratak zapoczątkował Jarosław Wiciński, dograł wzdłuż bramki, gdzie najpierw z piłką minął się Adrian Marzec, ale błyskawicznie dopadł do niej Dawid Czarniecki i zimną krwią trafił do siatki, ustalając wynik spotkania.
Kolejny mecz świerzawianie zagrają w sobotę w Pieńsku z miejscowym Hutnikiem.

W niedzielę swoje umiejętności sprawdzali zawodnicy drugiego zespołu Pogoni, którzy w małych derbach zmierzyli się z Budowlanymi Wojcieszów, czyli beniaminkiem A-klasy. Wyżej notowany rywal nie miał litości dla Pogoni II Dobków, zwyciężając aż 5:1. Honorowe trafienie dla rezerwistów zapisał na swoje konto jeden z bohaterów sobotniego pojedynku – Dawid Czarniecki.

Pogoń Świerzawa -Granica Bogatynia 2:0 (0:0)
Bramki: Szeliga, Czarniecki