Mocny start złotoryjskich koszykarzy (FOTO)

ZŁOTORYJA.  Koszykarze UKS Rio Team swój trzeci sezon w III lidze rozpoczynali z wysokiego „C”, bo od meczu z mającym chrapkę na awans KKS-em Siechnice. Choć faworytem byli goście, złotoryjanie pokazali się z naprawdę dobrej strony, od pierwszych minut narzucając rywalowi swój styl. Dwie ostatnie kwarty przyniosły masę emocji, bo sytuacja na parkiecie zmieniała się jak w kalejdoskopie, lecz w ostatecznym rozrachunku triumfowali gospodarze, wygrywając 77:73.

Przed spotkaniem widać było, że składy obu zespołów, względem poprzedniego sezonu, uległy zmianom. Te na lepsze wyszły złotoryjanom, którzy od razu ruszyli do ataku, w pewnym momencie prowadząc już 8:0. Przebudzenie gości niewiele pomogło, bo choć zdołali przed zakończeniem pierwszej kwarty rzucić piętnaście „oczek”, to podopieczni Andrzeja Radziwanowskiego również trafiali, utrzymując bezpieczną przewagę.
W drugiej części UKS Rio Team trzymał rywala na dystans blisko dziesięciu punktów różnicy. Ostatecznie na przerwę obie ekipy schodziły przy wyniki 40:32 na korzyść miejscowych.
Dłuższy odpoczynek zdecydowanie lepiej wpłynął na siechniczan, którzy zepchnęli UKS Rio Team do głębokiej defensywy, odzyskali skuteczność i co chwilę zmniejszali stratę. Tuż przed zakończeniem trzeciej kwarty gospodarze rzucili na 53:49, lecz zawodnik KKS-u popisał się trafieniem z okolic połowy boiska, przypieczętowując dominację swojego zespołu w tej części spotkania.
Czwarta kwarta przyniosła kapitalną wymianę ciosów. Najpierw drużyna z Siechnic wyrównała stan rywalizacji, by w kolejnej akcji wyjść na trzypunktowe prowadzenie, złotoryjanie w mgnieniu oka odpowiedzieli, jednak kiepska skuteczność sprawiała, że KKS Siechnice powiększał przewagę, która w pewnym momencie wynosiła już sześć punktów. Celne rzuty powróciły w kluczowym momencie i minutę przed końcem UKS Rio Team prowadziło 73:72. Siechniczanie doprowadzili do remisu, celnie egzekwując jeden z dwóch rzutów wolnych, jednak na złotoryjan to nie wystarczyło, bo indywidualną akcję zakończył Kamil Abramowicz i było 75:73. Tuż przed końcem spotkania zespół trenera Radziwanowskiego zadał jeszcze jeden cios, ustalając wynik spotkania.
Miejmy nadzieję, że udany start jest zwiastunem dobrego sezonu w wykonaniu koszykarzy UKS Rio Team. Kolejne starcie już za tydzień z WSTK Wschowa, na terenie rywala.
UKS Rio Team Złotoryja – KKS Siechnice 77:73 (25:15; 15:17; 13:20; 24:21)
UKS Rio Team: Tkaczuk, Czaban, Łupicki (18pkt), Zwoliński (7), Kwapiński, Zatyka (4), Miłoń (9), Abramowicz (11), Ćwiżyk, Glabuś (16), Goleń (4), Nowicki (8).

{gallery}galeria/sport/01-10-17-UKS-Rio-Team-KKS-Siechnice-fot-dawid-graczyk{/gallery}