Złota koszykarska twierdza (FOTO)

ZŁOTORYJA. UKS Rio Team Złotoryja po raz kolejny pokazało, że na swoim parkiecie czuje się świetnie, notując trzecie zwycięstwo w czwartym domowym spotkaniu. Tym razem złotoryjanie w 8 kolejce dolnośląskiej 3 ligi w pokonanym polu zostawili Chrobrego Kłodzko, zwyciężając 73:67. Po świetnej pierwszej kwarcie, z każdą kolejną podopieczni Andrzeja Radziwanowskiego dawali coraz więcej pola do popisu rywalom i w ostatniej odsłonie przewaga stopniała nawet do trzech punktów, lecz gospodarze zdążyli się obudzić i pokonać niżej notowanego rywala.

Pierwsza kwarta to popis koszykarzy ze Złotoryi, którzy wygrali aż 19:10, dając rywalom jasny sygnał, że w hali złotoryjskiego ogólniaka na ogół rządzą gospodarze. Druga odsłona już tak efektowna nie była, ale znów należała do miejscowych. Zawodnicy Rio rzucili 19 „oczek”, lecz rywale z Kłodzka zdecydowanie się poprawili i w tą część meczu kończyli z dwoma punktami mniej.

UKS Rio Team na przerwę schodziło więc przy pewnym prowadzeniu 38:27.

Druga część spotkania w wykonaniu złotoryjan tak dobra już nie była. Trzecia kwarta to jeszcze minimalne, jednopunktowe zwycięstwo, ale w ostatniej trybiki maszyny trenera Radziwanowskiego jakby się zacięły. W ataku brakowało wykończenia, w obronie gospodarze często faulowali, czego efektem były rzuty wolne kłodzczan i topniejąca przewaga. W pewnym momencie złotoryjanom zostały zaledwie trzy punkty zapasu, ale złotoryjanie w ostatniej chwili wrócili na właściwe tory, boleśnie kontrując rywala i mimo przegrania ostatniej kwarty, odnosząc cenne zwycięstwo w całym meczu.

UKS Rio Team Złotoryja – Chrobry XXI Kłodzko 73: 67 (19:10; 19:17; 18:17; 17:23)

{gallery}galeria/sport/18-11-17-UKS-Rio-Team-Chrobry-Klodzko-fot-dawid-graczyk{/gallery}