RIO Team zakończył rok porażką (FOTO)

ZŁOTORYJA. Koszykarski rok zawodnicy UKS Rio Team Złotoryja zakończyli porażką, przegrywając na własnym parkiecie z WSTK Wschowa 70:77. Gospodarze kiepsko wypadli w pierwszej i ostatniej kwarcie, co przełożyło się na niekorzystny wynik. Złotoryjanie po raz drugi w tym sezonie musieli uznać wyższość rywala, który w pierwszym spotkaniu zwyciężył 74:66. Dla UKS Rio Team była to dopiero druga porażka na własnym terenie. Co nie zmienia faktu iż druga połowa kończącego się 2017 roku to pasmo porażek złotoryjskiego sportu...

Goście ze Wschowy w tabeli wyprzedzali złotoryjan o trzy punkty, jednak mieli na swoim koncie jeden rozegrany mecz więcej. Pierwsza kwarta mogła się podobać kibicom, bo nie brakowało w niej ofensywnej, pełnej celnych rzutów gry. Ostatecznie więcej powodów do radości mieli goście ze Wschowy, którzy po pierwszej części spotkania prowadzili 28:21.
W drugiej odsłonie złotoryjanie prezentowali się już znacznie lepiej, małymi krokami niwelując przewagę przyjezdnych do dwóch punktów. Koniec końców WSTK w końcówce zdołało jeszcze wyprowadzić atak i zachowało prowadzenie. Schodząc na przerwę, trener Andrzej Radziwanowski miał kilka uwag do pracy sędziów, jednak w szatni skupił się już na swoich zawodnikach, co przyniosło efekt.
Po przerwie UKS Rio Team znów było stroną przeważającą i nadrabiało stratę, po raz kolejny zwyciężając kwartę. Tym razem skromnie, zaledwie dwoma punktami, ale wschowianie mieli już tylko jedno „oczko” zapasu.
O wszystkim decydowała więc ostatnia osłona i złotoryjscy kibice z pewnością ostrzyli sobie zęby na wielki comeback swoich pupili. Nic takiego nie miało jednak miejsca, bo wyżej notowani goście, podobnie jak w pierwszej kwarcie, odskoczyli na kilka punktów. Ostatecznie WSTK wygrało czwartą odsłonę 18:12, a cały mecz 77:70.

UKS Rio Team Złotoryja – WSTK Wschowa 70:77 (21:28; 18:14; 19:17; 12:18)