Legnickie Pole triumfatorem turnieju OZPN (FOTO)

ZŁOTORYJA. O przepustkę do drugiej fazy turnieju o Puchar Prezesa Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Legnicy bój stoczyli zwycięzcy dwóch grup – KS Legnickie Pole i Konfeks Legnica. Ci pierwsi przybyli na decydujący mecz w nieco zmienionym zestawieniu, bo część zawodników nie mogła po południu przybyć do Złotoryi, lecz chyba nikt w Legnickim Polu nie będzie specjalnie z tego powodu narzekał, ponieważ zespół wzmocniony Adamem i Marcinem Wasilewskimi nie dał większych szans legniczanom, zwyciężając aż 3:0, a wspomniany duet odegrał kluczową rolę.

Finał podzielono na dwie dziesięciominutowe połowy i trzeba przyznać, że przed przerwą gra była mocno wyrównana. Oba zespoły atakowały, oddawały sporo strzałów, lecz piłka długo nie lądowała w siatce. Strzelecki impas przerwał dopiero Marcin Wasilewski, który silnym, płaskim strzałem wyprowadził LegPol na prowadzenie. Sekundy przed syreną zapraszającą na przerwę dobrą okazję do wyrównania miał Michał Grządkowski, jednak trafił prosto w nogi interweniującego Alana Kopystiańskiego i Konfeks nadal miał jednego gola straty.

Po zmianie stron KS Legnickie Pole ambitnie ruszył do przodu, wprowadzając sporo zamieszania w szeregach defensywnych legniczan. Już po kilku chwilach ambitna postawa przyniosła wymierny skutek, bo Kacper Kaśczyszyn po przejęciu futbolówki w okolicach środka pola podwyższył prowadzenie. Drugi cios odebrał chyba Konfeksowi nadzieję na korzystny rezultat, bo podopieczni Andrzeja Kisiela zupełnie zatracili dotychczasowe atuty, pozwalając się zdominować rywalom. Prowadzące Legnickie Pole również nie zamierzało forsować tempa, wiedząc, że jeden błąd może wprowadzić niepotrzebną nerwówkę. Legniczanie w końcówce próbowali jeszcze zmienić rezultat, lecz zbyt mocno się odsłonili, co było wodą na młyn dla zaprawionej w halowych bojach drużyny KS-u Legnickie Pole. Długie podanie przejął Marcin Wasilewski i choć mógł sam popędzić na bramkę Konfeksu, postanowił poczekać na starszego brata, a następnie wyłożył mu piłkę jak na tacy i nowemu nabytkowi LegPolu nie pozostało nic innego jak skierowanie jej do siatki. W same końcówce, Konfeks mógł przyjąć jeszcze jeden cios, bo przeciwnicy mieli stuprocentową okazję, jednak poniosła ich nieco fantazja i skończyło się tylko na strachu podopiecznych Andrzeja Kisiela.

Koniec końców w Złotoryi triumfował KS Legnickie Pole, który wywalczył tym samym przepustkę do głównego turnieju, mającego wyłonić ostatecznego zwycięzcę. Zespół Dariusza Skwarka dołączył więc do Stali Chocianów i czeka na dwóch pozostałych przeciwników.

Sam turniej w Złotoryi mógł się podobać, choć minusem była z pewnością frekwencja. Na trybunach złotoryjskiej Tęczy zasiadła garstka kibiców, z czego znaczną część stanowili przedstawiciele Okręgowego Związku Piłki Nożnej – Janusz Cygan, Piotr Piwowarczyk, Janusz Wasiluk, Zygmunt Lorenc oraz czuwający nad przebiegiem zawodów z wysokości parkietu- Rafał Franczak.

KS Legnickie Pole – Konfeks Legnica 3:0 (1:0)
M. Wasilewski, Kaśczyszyn, A. Wasilewski
Skład zwycięzców: Alan Kopystiański – Krzysztof Synowiec, Wojciech Sochacki, Paweł Wyżga, Wojciech Stępień, Szymon Hreczany, Kacper Kaśczyszyn, Rafał Lesiak, Marcin Wasilewski, Adam Wasilewski.