Złotoryjanie szybcy w maratonie w Tel-Avivie

ZŁOTORYJA. W stolicy Izraela odbył się 10. Maraton Tel-Aviv. W zawodach na różnych dystansach wystartowało prawie 40 000 ludzi. W tym roku trasę maratonu pokonywała rekordowa liczba 2500 cudzoziemców, w tym 192 zawodników z Polski. Wygrał Ernest Kebenei, który uzyskał czas 2:19:54. Mocny ślad po sobie pozostawili biegacze ze Złotoryi...

Wśród pań, tytuł obroniła Margaret Njuguna Wangui, która na trasie spędziła 2 godziny 58 minut i 18 sekund. Bardzo dobrze zaprezentowała się trzy osobowy zespół z Zagłębia Miedziowego.

Na 15 miejscu w klasyfikacji generalnej i pierwszym w swojej kategorii wiekowej Tel Aviv Maraton zakończył Robert Kuriata ze Złotoryi. Kuriata zajął najwyższe miejsce wśród rodaków, przekraczając linię mety z czasem 2:53:41. Drugie miejsce wśród Polaków (59.miejsce w open) zajął  Szymon Kuca - 3:08:12, także ze Złotoryi. Z kolei Przemysław  Napora z Lubina z czasem 3:38:31 zakończył zawody na 382 miejscu w open i 157 pozycji w klasyfikacji wiekowej.