Dobry start złotoryjan na warszawskim półmaratonie

ZŁOTORYJA.  Zwycięzcą 13. PZU Półmaratonu Warszawskiego został Ezrah Kiprotich Sang (Kenia), który dystans 21 km i 97,5 m pokonał w 01:01:37 Pierwszym Polakiem na mecie był Błażej Brzeziński, który pokonał trasę 13. PZU Półmaratonu Warszawskiego z czasem 01:05:17 i zakończył zawody na 10. miejscu. Najszybszą kobietą 13. PZU Półmaratonu Warszawskiego została Polline Wanjiku Njeru (Kenia), która na metę dotarła w czasie 01:10:01.Z dobrej strony pokazała się mocna eipa biegaczy ze Złotoryi!

13. PZU Półmaraton ukończyło 12 474 zawodników. Start zlokalizowany został przy ulicy Konwiktorskiej, zaś meta przy Parku Fontann. Biegacze po drodze mogli podziwiać prawobrzeżną Warszawę czy krajobraz Starego Miasta widziany z Wybrzeża Gdańskiego.

W Warszawie bardzo dobrze zaprezentowali się złotoryjscy biegacze. Padły nowe rekordy życiowe i bardzo dobre czasy. Poniżej wyniki:

11170 miejsce Bartłomiej Gorczyca czas 2:13:48 M20/1290 miejsce

Już 8 kwietnia 2018 roku bardzo liczną grupę złotoryjskich biegaczy zobaczymy w rywalizacji podczas 1241 Półmaraton Legnica - Legnickie Pole.