Huragan zdmuchnął Lubiatowiankę (FOTO)

NOWA WIEŚ ZŁOTORYJSKA. Pierwsze wiosenne granie B-klasowych potentatów przyniosło sporą niespodziankę. Walcząca o awans Lubiatowianka Lubiatów niespodziewanie uległa Huraganowi Nowa Wieś Złotoryjska 3:2 i obecnie traci pięć punktów do Orlika Okmiany. Pierwsza połowa spotkania była bardzo zacięta, obie drużyny odważnie atakowały, a piłka pięciokrotnie wylądowała w siatce. Po zmianie stron, choć pojawiło się kilka okazji, zawodnicy nie potrafili zmienić już wyniku spotkania.

Będący w roli gospodarza Huragan odważnie ruszył do ofensywy już od pierwszych minut, co szybko przełożyło się na trafienie Pawła Pyry. Zawodnik miejscowych zachował najwięcej zimnej krwi w polu karnym, dopadając do odbitej przez bramkarza piłki i z bliska kierując ją do siatki. Po drugiej stronie, z rzutu wolnego przymierzył Arkadiusz Grzegorek, błąd popełnił golkiper Huraganu i było 1:1. Miejscowi szybko chcieli wyjść na kolejne prowadzenie, jednak strzał Grzegorza Barana trafił w poprzeczkę. Kolejny atak dał już gospodarzom trafienie. Po ładnej akcji piłka trafiła do Pyry, który po raz drugi skierował ją do siatki. Lubiatowianka znów rzuciła się do odrabiania strat i osiągnęła swój cel, wyrównując po drugim golu Grzegorka, wykorzystującego sytuację sam na sam z bramkarzem. Ostatnie słowo należało jednak do Huraganu. Kolejny atak skończył się faulem na Damianie Mrozku i sędzia podyktował rzut karny. Pewnym wykonawcą „jedenastki” był Tomasz Krawczykowski, zapewniający Huraganowi prowadzenie po pierwszej części spotkania.

W drugiej połowie okazji było znacznie mniej, choć szanse Kamila Puzewicza i Henryka Tkaczyszyna powinny zakończyć się golami. Przyjezdni zagrozili bramce Tomasza Bresia tylko raz, w samej końcówce, kiedy to po zamieszaniu w polu karnym nieznacznie obok słupka uderzył Przemysław Prośniak.

Huragan Nowa Wieś Złotoryjska – Lubiatowianka Lubiatów 3:2 (3:2)
Pyra 14’, 30’, Krawczykowski 40’ (k) – Grzegorek 20’, 32’
Huragan: Breś – Trojanowski, Bazan, W. Pyra, Mrozek (86. Jacewicz, G. Baran, Krawczykowski (50. Baranowski), Tkaczyszyn, P. Pyra (80. Grygorcewicz), Tkaczyszyn, K. Baran
Lubiatowianka: Koza – Grzegorczyk, Hardy, Krawczyk (60. Chęciński), Lewczak (46. Lewandowski), Madziała (63. Szozda), Nadorowski (46. Wilmanowicz), Nowicki, Prośniak, Sikora, Wodek (77. Iskra).

{gallery}galeria/sport/09-04-18-Huragan-NWZ-Lubiatowianka-Lubiatow-fot-dawid-graczyk{/gallery}