Zdancewicz medalistą mistrzostw Polski

ZŁOTORYJA/JAWOR. W Nowej Rudzie – Słupiec odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w Taekwon-do. W imprezie wystartowało 274 zawodników z 54 klubów, którzy uzyskali prawo startu w dwóch turniejach kwalifikacyjnych.

Najlepiej ze złotoryjskiej sekcji Sportowej Akademii Taekwon-do zaprezentował się Marek Zdancewicz, zdobywając brązowy medal w konkurencji walk juniorów młodszych pow. 70kg. Zdancewicz w walce o wejście do finału przegrał z późniejszym Mistrzem Polski tej kategorii. Bardzo dobrze zaprezentował się Jakub Serok, który w konkurencji walk do 70kg, po sześciu pojedynkach ostatecznie przegrał swoją walkę o brąz i zajął 5-te miejsce. Serok uzyskał również kwalifikację w konkurencji układów stopni mistrzowskich, w której odpadł tuż przed strefą medalową, zajmując 5-te miejsce. Z dobrej strony pokazał się debiutujący w tym sezonie Maciej Gorzkowski , który przegrał pojedynek o brązowy medal w konkurencji walk w kat. pow. 70kg.
Najlepiej z jaworskiej sekcji Sportowej Akademii Taekwon-do zaprezentowała się Amelia Wzorek, która przegrała walkę o brązowy medal i zajęła ostatecznie piąte miejsce w konkurencji walk juniorek młodszych pow. 60kg . Warto dodać, że dla Amelii Wzorek był to pierwszy sezon startowy w tej kategorii wiekowej. Pozostali zawodnicy SAT, poprzez wygrane walki w tym turnieju, przyczynili się do klubowego sukcesu.

Zawodnicy Sportowej Akademii Taekwon-do (sekcje Złotoryja i Jawor) po wielu wygranych pojedynkach przyczynili się do wielkiego wspólnego sukcesu w klasyfikacji punktowej. SAT w gronie 54 klubów z całej Polski zajęła wysokie 7 miejsce. W kategorii wiekowej juniora młodszego SAT zdobyła 38 pkt. w Systemie Sportu Młodzieżowego, prowadzonego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Wcześniej w Kłobucku odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w Taekwon-do. W turnieju wzięło udział 137 zawodników z 44 klubów, którzy również uzyskali prawo startu w dwóch turniejach kwalifikacyjnych. Złotoryjanin Szymon Malec, który zajął 5-te miejsce, przegrywając swój pojedynek o brązowy medal. Warto dodać, że Malec w swoim pierwszym pojedynku walk pokonał aktualnego reprezentanta Polski Karola Biskupskiego.
Zawodnicy Sportowej Akademii Taekwon-do (sekcje Złotoryja i Jawor) w kategorii wiekowej juniora zdobyli 13 pkt. w Systemie Sportu Młodzieżowego, prowadzonego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Podsumowując zdobyte punkty we wszystkich kategoriach wiekowych (młodzik, junior młodszy i junior) podopieczni trenerów Gabrieli i Karola Forgiel zdobyli łącznie 67 punktów w Systemie Sportu Młodzieżowego. Udział w turniejach kwalifikacyjnych i Mistrzostwach Polski był współfinansowany z środków Gminy Miejskiej Złotoryja i Gminy Miejskiej Jawor.

SAT nie zapomina o swoich najmłodszych podopiecznych, dla których przygotowuje Klubowy Turniej Taekwon-do z okazji Dnia Dziecka. Po zakończonym roku szkolnym 25-cio osobowa grupa wyrusza na Letnią Akademię Taekwon-do, Jarosławiec 2018. Po przerwie wakacyjnej najlepsi zawodnicy SAT wyjadą na dwa turnieje międzynarodowe IX Puchar Europy w Sibiu (Rumunia) oraz Masters Mazovia Cup, Ciechanów.