Szybkie tempo Złotej Piątki (FOTO)

ZŁOTORYJA. Na krajowej mapie biegowej debiutuje złotoryjskie bieganie podczas Dni Złotoryi. Pomysłodawca biegowego eventu Adam SKÓRKA może być z siebie zadowolony. Dopisała frekwencja i jakość startujących. Najpierw wystartowali ci, którzy chcieli zmierzyć się w upalne popołudnie z dystansem 5 kilometrów. Po szybkim biegu wygrał 34-letni Michał BRESZKA z Lęborka, z Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych. - Jestem pod wrażeniem Złotoryi i tego, że tak potraficie dbać o miasto. Pierwszy raz jestem w Złotoryi. Ciekawa i trudna trasa. Kręte uliczki, podbiegi, zbiegi, asfalt, kostka, odcinek szutrowy - biegacze uwielbiają takie trasy. Bieg na pewno promuje Złotoryję i włodarz miasta powinien być zadowolony, że taka impreza pojawiła się w jego mieście. Upał? Na pewno spore utrudnienie, można pomyśleć o biegu organizowanym do południa.

Breszka z pewnością był jedną z gwiazd Złotej Dychy. Specjalista od biegów długodystansowych i przełajowych, brązowy medalista mistrzostw Polski seniorów w biegu przełajowym na dystansie około 4 kilometrów ma uznaną markę w Polskim Związku Lekkiej Atletyki. Bieg na 5 km w Złotoryi wygrał w czasie 17 minut i 10 sekund. Drugi na mecie finiszował legniczanin Wit GROSICKI z czasem gorszym o pół minuty, a na trzecim miejscu finiszował owacyjnie dopingowany Michał JOKIEL, biegacz OLAWSA Złotoryja, mieszkaniec Nowego Kościoła.

Na czwartym miejscy kolejny legniczanin Rafał BARDZIŃSKi z " Legniczanin w biegu"., na piątym Andrzej Lota, potem Domik Skórka a na 7 miejscu jaworzanin Tomasz Jankowski z Salamadry Jawor w czasei 20 minut 36 sek.

Na 8 miejscu finiszowała pierwsza kobieta a była nią Katarzyna Biernacka z Siechnic. łacznie w biegu na 5 km wystartowało 74 biegaczek i biegaczy.

{gallery}galeria/sport/26-05-18-zlota-dycha-5km-fot-zbigniew-jakubowski{/gallery}