Upalne bieganie złotych gepardów

ZŁOTORYJA. 10 czerwca 2018 roku w Polsce obok upału będzie również pamiętany jako duży sukces złotoryjskich biegaczy.  Złotoryjanie wzięli udział w 3 największych półmaratonach , które odbywały się w tym dniu w Polsce.

1. Wizz Air Half Maraton Katowice
W sercu Górnego Śląska pobiegło 1800 osób. Najszybciej z trasą ponad 21 kilometrów i panującym tropikalnym upałem poradził sobie Kenijczyk Abel Kibet Rop, którzy przekroczył metę z czasem 1:11:05.
28 miejsce zajął Robert Kuriata czas 1:25:30 i 2 miejsce w kategorii wiekowej M50.

XII Hunters Grodziski Półmaraton Słowaka

W Grodzisku Wielkopolskim w zawodach wzięło udział prawie 3000 osób. Pierwszy linię mety przekroczył Kamil Makoś z Bolesławca czas 1:12:29
Znakomicie spisał się Michał Jokiel, który z czasem 1:20:08 zajął 18 miejsce i 3 w kategorii wiekowej m30.

Wyniki pozostałych złotoryjan :
113 miejsce Szymon Kuca czas 1:29:13 M30/19
851 miejsce Jarosław Łuniewski czas 1:49:13 M35/195
2280 miejsce Magdalena Pleskacewicz czas 2:17:29 K30/93
2455 miejsce Paulina Dorsz czas 2:23:02 K25/58
2691 miejsce Marcin Wilk czas 2:40:09 M30/297

XXIV Półmaraton Jaworski o Puchar Burmistrza i XI Bieg Strażacki im. Adriana Kotkowskiego W Jaworze najszybszy z czasem 1:14:38 był Bartłomiej Przedwojewski .
Bardzo dobrze spisał się złotoryjski team. Maciej Dawidziuk zajął 3 miejsce w klasyfikacji generalnej czas 1:18:00, a Anna Ficner wygrała w klasyfikacji kobiet czas 1:31:47.