Złotoryjanie biegali w Izerach

ZŁOTORYJA. W Szklarskiej Porębie odbył się już 6. Półmaraton Wielka Pętla Izerska Charakterystyka i położenie trasy biegu wiodącego malowniczymi szlakami Gór Izerskich sprawia, że zawody cieszą się ogromną popularnością. Wiele grup biegowych, które w tym czasie trenuje w Szklarskiej Porębie traktuje bieg jako znakomity budulec formy biegowej przed jesiennymi maratonami. W zawodach które odbyły się na 3 dystansach stanęło ponad 10000 osób.

W półmaratonie zwyciężył Wojskowych Mistrzostwach Świata z 2008 roku w maratonie Adam Draczyński  czas 1:15:33 . Natomiast wśród kobiet najszybsza była z czasem 1:23:21 aktualna wicemistrzyni świata na w biegu górskim Dominika Stelmach, znakomite drugie miejsce zajęła złotoryjanka Anna Ficner .

W stawce zawodników biorących udział w biegu bardzo dobrze zaprezentowali się złotoryjanie.

Reprezentanci stawali na podium w klasyfikacji generalnej i wiekowej.
Wyniki poniżej:
7 miejsce Maciej Dawidziuk Olaws Złotoryja M30/1 miejsce czas 1:22:16
18 miejsce Robert Kuriata ZLB Złotoryja M50/2 miejsce czas 1:27:57
19 miejsce Anna Ficner Olaws Siechnice K30/2 miejsce czas 1:28:18
W biegu Mała Petla Izerska na dystansie 10km 164 miejsce zajęła Magdalena Pleskacewicz Olaws Złotoryja czas 1:08:30.