Falstart złotoryjskich koszykarzy (FOTO)

ZŁOTORYJA. UKS Rio Team Złotoryja nie może zaliczyć startu trzecioligowych rozgrywek do udanych. W pierwszej kolejce przegrali bowiem na wyjeździe z KS Hes BasketBall 99:74, a dziś, już na własnym parkiecie, musieli uznać wyższość KKS-u Siechnice. Goście byli faworytem spotkania, jednak złotoryjanie w przeszłości potrafili utrzeć nosa wyżej notowanemu rywalowi, sprawiając wtedy sporą niespodziankę. Niestety, tym razem nic takiego nie miało miejsca i KKS od pierwszej kwarty dominował na parkiecie, wywożąc ze Złotoryi przekonujące zwycięstwo.

W porównaniu z poprzednim sezonem kadra UKS Rio Team uległa małym zmianom, a do zespołu dołączyło kilku nowych zawodników. Jeden z nich – Adrian Kwiatkowski, był dziś drugi raz z rzędu najlepiej punktującym graczem w swojej drużynie. Jego osiemnaście „oczek” niewiele jednak pomogło, bo KKS Siechnice był po prostu zespołem lepszym.

Już w pierwszej kwarcie goście pokazali, że przyjechali do Złotoryi po wygraną i zakończyli ją prowadzeniem 21:12. W drugiej odsłonie padło nieco mniej punktów, ale KKS zdołał jeszcze bardziej odskoczyć miejscowym, schodząc na przerwę przy wyniku 22:38.

Trzecia kwarta była najbardziej wyrównana i złotoryjanie mogli po niej czuć spory niedosyt, bo choć przegrali 20:22, to mieli niską skuteczność w ataku, wielokrotnie obijając obręcz. Przed ostatnimi dziesięcioma minutami gry, losy rywalizacji były właściwie rozstrzygnięte, lecz podopieczni Andrzeja Radziwanowskiego dzielnie walczyli o zachowanie twarzy. Niestety, kolejny raz musieli uznać wyższość faworyzowanego rywala i z parkietu schodzili z dwudziestosześciopunktową stratą.

Mimo wysokiej porażki UKS Rio Team nie powinno załamywać rąk, ponieważ przyszło mu zagrać z czołowym zespołem III ligi, a ambitna postawa może cieszyć zarówno trenera jak i kibiców drużyny. Warto zaznaczyć, że złotoryjan czekają w tym sezonie aż cztery mecze derbowe, ponieważ rywalami UKS Rio Team są między innymi zespoły SMK Lubin oraz UKS Ekonom Legnica.

UKS Rio Team Złotoryja – KKS Siechnice 53:79 (12:21; 10:17; 20:22; 11:19)
UKS: Krzysztof Zwoliński (6 punktów), Szymon Kwapiński (5), Adrian Kwiatkowski (18), Marcin Tomasik (3), Kacper Tomaszewski (2), Nikodem Ćwiżyk (2), Maciej Miłoń (7)
Jan Figlus, Dominik Kwiatkowski (10), Łukasz Macała.

{gallery}galeria/sport/26-09-18-UKS-Rio-Team-KKS-Siechnice-fot-dawid-graczyk{/gallery}