Marcin Rabenda z brązem w duathlonowym debiucie

ZŁOTORYJA. W Gniewnie (woj. Pomorskie) 30 września 2018 r. odbyły się Mistrzostwa Polski w duathlonie na dystansie standard. Zawodnicy mieli do przebiegnięcia 10 km, następnie 40 km jazdy rowerem i 5 km kolejnego biegu. Na starcie stanęło 115 zawodników z całej Polski.

Zawody odbyły się na świetnie przygotowanych, malowniczych trasach. To tutaj podczas Mistrzostw Europy w piłce nożnej w 2012 r. przebywała reprezentacja Hiszpanii, która zdobyła mistrzostwo naszego kontynentu.

Sukces odniósł Marcin Rabenda (OLAWS Złotoryja), który dotarł do mety w czołówce i w klasyfikacji OPEN zajął 13 miejsce, ale w swojej kategorii zdobył brązowy medal Mistrzostw Polski w duathlonie w kategorii M 40-44. Uzyskał czas 02:02:58 ( bieg na 10 km- 00:36:01, rower 40 km-01:06:43 , bieg 5 km- 19:05.).

Warto zaznaczyć, że Marcin pierwszy raz startował w tej konkurencji.