RENBUT na fali. Wygrał 6 mecz z rzędu

ZŁOTORYJA.  Nie ważne jak, nie ważne z kim, nie ważne w jakim stylu. Ważne, że trzy punkty zostają w Złotoryi. Podopieczni trenera Piotra Szarejki skazani na zwycięstwa, wygrali, kolejny szósty mecz z rzędu i tracą do lidera grupy 10-18 już tylko punkt!. To naprawdę dobry prognostyk przed kolejnym sezonem w 3 lidze siatkówki...Czasami trzeba cofnąć się o krok, aby później wykonać do przodu kilka kroków.

Bez Marcina Pokrywki oraz nominalnie pierwszego libero Szymona Szklarza, którego po raz drugi zastępuje Krzysztof Kominiak Kaczawski Klub Siatkarski wygrywa z ULKS Ogień Żmigród 3-1. Wyjściową szóstkę uzupełnili: Grzegorz Charytoniuk, który przejął kapitańską opaskę, Michał Żukrowski, Tomek Szydełko, Andrzej Czuba oraz środkowi Kamil Pasik i Mateusz Biały. Na ławce mecz rozpoczęli Kacper Zagrobelny i Wojtek Hajdun.

Pierwsza partia wygrana do 16 w 17 minut zapowiadała koniec meczu jeszcze przed 18stą ale stało się inaczej. Kolejne sety to mix nieporadności i genialnych zagrań, nieporozumień i spektakularnych ataków, prostych błędów i świetnej gry blokiem oraz zagrywką. Trudno powiedzieć, czy w drugiej partii podopieczni Szarego Szarejki zostali uwiedzeni pychą, że mecz wygra się sam czy też może sparaliżował ich fakt, że na trybuny dotarł prezes KKS REN BUT Mirosław Gawrzydek. Tak czy siak przegrywamy drugą partię do 22. W tej fazie gry Andrzeja Czubę zastępuje na boisku Wojciech Hajdun.

Kolejne dwa sety to dwa maratony z happy endami. Oba zakończone 30-28 na naszą korzyść i fakt, że potrafiliśmy wygrać końcówki jest największym pozytywem. W trzeciej partii ciągnęliśmy wynik i po kilku piłkach setowych wygrywamy go. W czwartej, jak się okazało ostatniej, gonimy wynik, bronimy piłkę setową i ostatecznie wygrywamy. W polu zagrywki na ostatnie piłki melduje się niezawodny, as w talii trenera Kacper Zagrobelny.

Mimo, że cały mecz nie stał na wysokim poziomie warto odnotować momentami bardzo dobrą grę blokiem oraz poprawną grę zagrywką.
MVP meczu Michał Żukrowski - gratulujemy!

Kolejny mecz za tydzień w Jelczu Laskowichach z TS Volley (20.02, godz. 16.00). A swoją drogą wielkie "ukłony" dla układacza terminarza z DZPSu - bardzo fajnie jest rozegrać najpierw prawie wszystkie mecze u siebie a potem spakować walizki i wyjechać na rewizyty. Tak trudno zaplanować przekładaniec dom/wyjazd?