RenBut nie zatrzymał Milicza (FOTO)

ZŁOTORYJA. Pierwsza sobota w tym roku nie była zbyt udana dla złotoryjskich sportowców. Najpierw koszykarze UKS Rio Team ulegli we własnej hali WSTK Wschowa 78:93, a kilka godzin później siatkarki KKS-u Ren But zostały po raz drugi w tym sezonie rozbite przez KS Milicz. Wiceliderki III ligi nie pozwoliły gospodyniom na urwanie nawet jednego seta, choć w drugiej odsłonie zawodniczki ze Złotoryi walczyły bardzo dzielnie, lecz przegrały 25:21.

Gospodynie, które dotychczas wygrały jedno spotkanie, nie mogły uchodzić za faworyta tego pojedynku, bo naprzeciw nich, w Tęczy stanęły zawodniczki wicelidera, mające na koncie tylko dwie porażki w siedmiu spotkaniach. Pierwsze starcie tych ekip zakończyło się niepodlegającym dyskusji zwycięstwem zawodniczek z Milicza, które przed własną publicznością pokonały KKS 3:0 (-10, -18, -13).

Losy pierwszego seta były rozstrzygnięte już po kilku minutach. Zawodniczy KKS-u kompletnie nie mogły złapać rytmu, co boleśnie wykorzystały rywalki. KS Milicz wyszedł na prowadzenie 8:0, a niedługo później różnica wzrosła do trzynastu punktów. Gospodynie tylko na moment wróciły na właściwe tory, bo zniwelowały różnice, lecz w końcówce wiceliderki znów nie miały litości, wygrywając ostatecznie 25:12.

Druga odsłona była najciekawsza i najbardziej wyrównana. Kolejny raz zaczęła się od prowadzenia Milicza, choć nie tak wyraźnego. Złotoryjanki nie pozwoliły faworytkom na rozwinięcie skrzydeł, bo wynik niemal ciągle oscylował blisko remisu. Podopieczne Janusza Bobera zdołały nawet objąć prowadzenie, ale mimo wielu efektownych wymian, po raz drugi ostatnie punkty należały do dziewczyn z Milicza.

Trzeci, i jak się później okazało ostatni, set również był wyrównany, jednak niestety tylko na początku. Po kilku dobrych akcjach w złotoryjankach coś pękło, a rywalki zaczęły dominować. Na pierwszą przerwę techniczną wiceliderki schodziły przy prowadzeniu 15:7, a kilka chwil później było już 23:11 dla drużyny KS-u Ostateczni KKS zdołał jeszcze minimalnie zmniejszyć stratę, ale trzecią partię przegrał do 14, a cały mecz 0:3.

KKS Ren- But Złotoryja – KS Milicz 0:3 (12:25, 21:25, 14:24)
KKS: Bober, Kwakszys , Tomalak ,Rozmus, Stemplowska, Sierdzińska, Jakimowicz, Chmielowska, Paprocka, Wolniczek ,Jurczyk (libero).

{gallery}galeria/sport/05-01-19-KKS-Ren-But-KS-Milicz-fot-dawid-graczyk{/gallery}