Fenix utarł nosa Górnikowi (FOTO)

ZŁOTORYJA. Do rezerw Stali Chocianów i KS-u Legnickie Pole dołączył Fenix Pielgrzymka, który w trzecim turnieju eliminacyjnym o puchar Okręgowego Związku Piłki Nożnej okazał się bezkonkurencyjny. Najlepsza drużyna złotoryjskiej odsłony futsalowych zmagań straciła punkty tylko w jednym meczu, remisując 2:2 z Wilkowianką Wilków. Jedno „oczko” mniej od Fenixa uzbierał Górnik Złotoryja, który w bezpośrednim starciu musiał uznać wyższość ekipy z Pielgrzymki.

Na turnieju w Złotoryi miało wystąpić sześć drużyn, jednak Płomień Michów nie dojechał, więc organizatorzy wydłużyli spotkania do piętnastu minut, a w meczu otwarcia Fenix zdemolował Lechię Rokitnica 6:0. Pielgrzymka poszła za ciosem, w drugim pojedynku równie efektownie pokonując LKS Chełmiec. Łeb w łeb z Fenixem szedł Górnik Złotoryja, który po ograniu 3:1 Wilkowianki Wilków, nie dał najmniejszych szans Lechii, aplikując jej siedem goli i nie tracąc żadnego.

Szóste spotkanie turnieju było więc kluczowe w walce o tytuł, ponieważ naprzeciw siebie stanęły dwie niepokonane ekipy. Złotoryjanie w pierwszych minutach prowadzili grę, jednak Fenix mądrze się bronił i po kontrze Łukasz Głodowski wyprowadził go na prowadzenie. Kilka minut później ten sam zawodnik podwyższył wynik meczu, mocno komplikując sytuację faworyta. Górnik zdołał odpowiedzieć tylko raz i musiał liczyć na wygraną Wilkowianki z Fenixem.

Początek meczu należał do drużyny z Pielgrzymki, która prowadziła dwoma golami, lecz Wilkowianka najpierw zdobyła bramkę kontaktową, a w kolejnej akcji Tomasz Maciejski, po ładnej akcji, wyrównał uderzeniem głową. Mecz ostatecznie zakończył się remisem 3:3, co oznaczało pierwsze miejsce dla Fenixa.

Górnik na pożegnanie z turniejem pokonał LKS Chełmiec, a w meczu kończącym zmagania, Lechia Rokitnica zdobyła pierwsze punkty, ogrywając 2:0 Wilkowiankę Wilków.