Złotoryjanie pobiegli na Orlen Marathon

ZŁOTORYJA. W Warszawie odbyła się jedna z największych imprez biegowych w Polsce - Orlen Warsaw Marathon zwana nieoficjalnie Narodowym Świętem Biegania. W samym maratonie do mety dotarło 4996 osób. 7217 biegaczy ukończyło bieg OSHEE na 10 km. Do tego tysiące osób wystartowało w Charytatywnym Marszobiegu i Biegach dziecięcych pod egidą PZLA. Organizatorzy oceniają, że w całym weekendzie z ORLEN Warsaw Marathonem wzięło udział 20 tys. osób!

Nowa trasa biegu 42,195km przebiegała najciekawszymi miejscami Warszawie i obejmowała dzielnice: Praga Południe, Mokotów, Śródmieście i Żoliborz. Mimo chwilami dość silnych podmuchów wiatru generalnie pogoda dopisała biegaczom. Pierwszy linie mety przekroczył Regasa Bejiga z Etiopii z czasem 2:09.42. U kobiet wygrała Kenijka Sheilla Jerotich. Jej czas - 2:26.06. Orlen Warsaw Marathon był jednocześnie mistrzostwami Polski mężczyzn. Złoty medal zdobył Chabowski – 2:13.10, srebrny Mariusz Giżyński (WKS Grunwald Poznań) - 2:13.25, a brązowy Adam Nowicki (MKL Szczecin) - 2:13.28.

W Warszawie wystartowali również złotoryjscy maratończycy. Nasi biegacze mogą uznać zawody bardzo udane. Maciej Dawidziuk był najszybszym złotoryjaninem , Mariusz Polański pobiegł po nowy rekord życiowy , a Robert Kuriata był 2 w kategorii wiekowej M50. Poniżej wyniki wszystkich złotoryjskich biegaczy:
4034 Marcin Wilk czas 4:39:58 M30 – 1174 miejsce

W biegu OSHEE na 10 km bardzo dobrze pobiegł Jakub Kisiel, który z czasem 37:02 zajął 156 miejsce.